İstanbul'daki şiddetli yağış ulaşımı vurdu

İstanbul'da etkili olan şiddetli yağış ulaşımı olumsuz etkiliyor. Yağış nedeniyle deniz ulaşımı ve raylı sistemlerde iptaller yaşandı.

Anadolu Ajansı 18.07.2017 - 11:08 | Son Güncelleme : 18.07.2017 - 14:56

İstanbul'daki şiddetli yağış ulaşımı vurdu

İstanbul'da gece başlayıp ve özellikle sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle deniz ulaşımı ve raylı sistemlerde iptaller yaşanıyor. 

Alınan bilgiye göre kentte gece saatlerinden itibaren etkili olan gök gürültü kuvvetli yağmur, trafikte aksamalara neden oldu.

T1 ve T3 hatlarının tamamında sefer yapılamadı. Taksim Metro İstasyonu Gezi Parkı çıkışı yolcu alımına kapatılırken, diğer girişlerden yolcular istasyona alındı.

T4, M3, M2, Füniküler, Maçka teleferik hatlarında herhangi bir sefer aksaması yaşanmazken, Eyüp-Pierloti teleferik hattında sefer durduruldu.

Bazı metro seferleri de geçici olarak durduruldu.

Sabah saat 10.00'dan itibaren M1 Hafif Metro Hattı'nda Yenikapı-Bakırköy istasyonları arasında sefer yapılamıyor. Seferler Otogar-Kirazlı/Bakırköy-Atatürk Havalimanı arasında gerçekleştirildi.

DENİZDE DE AKSAMALAR VAR

Ayrıca, İstanbul Deniz Otobüslerinin (İDO) Bostancı,Yenikapı, Marmara Adası ve Avşa Adası arasındaki deniz otobüsü, Bandırma ve Yenikapı arasındaki hızlı feribot seferlerinin bazıları yapılamadı.

İDO'nun 13.00'teki Yenikapı-Bandırma hızlı feribot, 14.00'teki Avşa-Marmara/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü, 15.00'teki Avşa-Marmara/Avcılar-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri de iptal edildi.

AVRASYA TÜNELİ TEK TARAFLI KAPATILDI

Aşırı yağışın ardından Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süreyle trafiğe kapatıldı.

Avrasya Tüneli İşletmesi'nden yapılan açıklamada, tünelin, saat 10.00'dan itibaren tek yönde geçici olarak hizmet veremediği belirtilerek şunlar kaydedildi:

"Avrasya Tüneli her iki yönde trafiğe açılmıştır.  Bağlantı yollarındaki trafiğin normale dönmesinin hemen akabinde Avrasya Tüneli tüm sistemleriyle her iki yönde yeniden İstanbullular'ın hizmetine sunulmuştur. Asya ve Avrupa yönündeki tüm geçişler kesintisiz olarak hizmete devam etmektedir."

UÇAKLAR HAVADA TUR ATTI

Hava ulaşımında aksaklıklar yaşandı. İstanbul hava sahası üzerine yoğunlaşan elektrik yüklü bulutlar olarak adlandırılan CB bulutları (Cumulonimbus) pilotlara zor anlar yaşattı.

CB bulutları nedeniyle Atatürk Havalimanı’na iniş yapamayan uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Yakıt kritiğine giren uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi.

Sayfa Yükleniyor...