Yağlarını aldırdı; şimdi komada

Televizyondan izlediği doktordan randevu alarak İstanbul'da fazla kilolarından kurtulmak için ameliyat olan kadın, komaya girdi.

Haberler 20.07.2011 - 15:10

38 yaşındaki Belgin Thind uzun süredir kilolarından dolayı şikayetçiydi. En büyük hayali fazla kilolarından kurtulmaktı. Daha önce spor yapmayı, rejime girmeyi denedi ancak başarılı olamadı.

İki çocuk annesi kadın, ameliyatla fazla yağlarını aldırmaya karar verdi. Bir televizyon programında kendini tanıtan doktor ile kısa süren bir görüşme sonrası randevu aldı. 10 dakikalık bir görüşmeden sonra gitme kararı aldı. Apar topar İstanbul'a gitti. 10 bin Euro'ya anlaştılar. İki ameliyatla sırt, karın, bacak gibi vücudunun bir çok yerinden ameliyat oldu.

DHA'nın haberine göre; genç kadının arkadaşı Funda Tunçok, Thind'in ameliyattan çok korktuğunu söyledi. Tunçok, "Yüksek tansiyon hastasıydı, günde üç ayrı hap kullanıyordu. Kendisine sakinleştirici verilmiş ve aynı gün saat 18.00 gibi ameliyata alınmış. Ancak iki saat sonra durumu kötüleşmiş ve solunum sıkıntısı yaşanmış. Yakınlarına haber verilmemiş. Kocası haber alamayınca İstanbul'a uçtu ve Belgin'i başka bir hastaneye naklettirdi" dedi.

Daha önce Almanya'da da doktora giden arkadaşına "Önce kilo vermelisiniz. Sizi bu haldeyken ameliyata alamayız" dendiğini hatırlatan Tunçok, şöyle devam etti:

"Tükiye'deki doktorun 'hemen ameliyata alabiliriz' demesi Belgin'e cazip geldi ve fazla düşünmeden bıçak altına yatmaya karar verdi. Onu bu kararından vazgeçirmeye çalıştık ama dinlemedi."

Arkadaşının sağlık durumuna çok üzüldüğünü söyleyen Tunçok, Thind'in tedavi gördüğü Offenbach Hastanesi'ndeki doktorların 16 günlük komanın ardından nakletmeye çalıştıkları hastanın kalbinin uçakta durduğunu, hastanın tekrar hayata döndürüldüğünü, hastanın böbrek ve ciğer gibi organları çalışmadığını, yapılan incelemelerde ise kan zehirlenmesini tespit ettiklerini söylediklerini iddia etti.

Aile, doktorların Thind'in sağlık durumunun kritik olduğunu ve ellerinden geleni yaptıklarını söylediğini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...