Yağmur araçları mahsur aldı

Gaziantep'te şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapanan İpekyolu'nda mahsur kalan araçlar, itfaiye ekiplerince iş makineleriyle kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 25.04.2011 - 22:39

Yağmur araçları mahsur aldı

Gün boyunca devam eden sağanak yağış nedeniyle Kayaönü, Yeni Adliye ve Yeşilova köprülü kavşaklarını su bastı.

Kavşaklarda su içinde kalan araçlar, İpekyolu ve bağlantı yollarının trafiğe kapanmasına neden oldu.

Yeni Adliye Köprülü Kavşağı'nın alt geçidinde, mahsur kalan bazı araçlar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ile Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) ekiplerince iş makineleriyle çekilerek kurtarıldı.

Yolu trafiğe açmak, araçlar içinde mahsur kalanları kurtarmak için harekete geçen ekipler, yolda kalan araçlar nedeniyle kavşaklara güçlükle ulaştı.

Bir süre ulaşıma kapalı kalan İpekyolu, mahsur kalan araçların çekilmesinin ardından gerçekleştirilen su boşaltma çalışmaları sonucunda tek yönlü trafiğe açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanılığı yetkilileri, şiddetli yağışın ardından kenti çevreleyen yüksek kesimlerden kent merkezine yoğun yağmur suyu akışı olduğunu, kentteki bazı ev ve iş yerlerini su bastığını belirtti. Söz konusu ev ve iş yerlerinde su boşaltma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü bildirildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Öte yandan Şanlıurfa, Diyarbakır ile Mardin'in çeşitli ilçelerinde ani kuvvetli yağış bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, saat 23.30'a kadar Şanlıurfa'nın Viranşehir ve Siverek ilçeleri, Diyarbakır il merkezi geneli ve Çınar ilçesi ile Mardin'in Derik ve Mazıdağı ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji yetkilileri vatandaşları, yaşanabilecek su baskını, ani sel ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...