Yağmur yarın akşam gidiyor

Türkiye'nin kuzeyi 2 gün sağanak yağmurla serinleyecek, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de taşkın riski bulunuyor. Diğer bölgelerde ise sıcaklık yükseliyor, termometreler 3 ila 5 derece daha artacak.

Haberler 20.07.2010 - 09:36

Yağmur yarın akşam gidiyor

Ağustos ayına kadar çok yüksek sıcaklıklar altında yaşayacak 'de bazı bölgelerde lokal yağışlar görülecek.

İstanbul'a Karadenizden yaklaşan bulutlar sağanak yağış getirdi. Yağış en fazla Bakırköy, Avcılar, Çatalca, Maslak ve Boğaz'da etkili oluyor.

Bu gece yağış ara verdikten sonra yarın yeniden geniş kesimde devam edecek. Sarıyer, Boğaz ve Anadolu yakasında yarın yağış var. Rüzgar yarın da kuzeyden serin esecek ve sıcaklık 28 dereceye inecek. Yarın önce Avcılar civarında güneş açacak, akşam yağış İstanbul'u terk edecek ve sonraki günler bol güneşli geçecek.

Yarın Ankara bulutlu, kuzey ilçeleri kısa süre yağmurlu olacak. İzmir açık, rüzgar hep sert ama sıcaklıkta cumaya kadar 3 derece daha artış var.

Marmara'da artan bulutlar yarın önce Trakya'da dağılacak. Yağmur İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik boyunca akşama doğru kesilecek. Sonraki günlerde ise güneş açacak, sıcaklık perşembeden itibaren 3-4 derece daha artacak.

İç Anadolu yarın daha sıcak ancak perşembe en sıcak gün. Konya 34 derece. Yarın kuzeyde Çankırı dolayları yağışlı, Konya açık olacak.

Ege'de sıcaklık önümüzdeki üç gün çok yüksek, cumaya kadar hava 3 derece daha ısınacak.  Kıyılarda sıcaklık 38 derece hissedilecek ancak rüzgar yaz boyu kuzeyden esiyor. O nedenle sahillerde nem düşük, İzmir'de yüzde 45, Bodrum'da yüzde 50. Rüzgar sadece Datça ve Fethiye boyunca güneyli, nem bu kesimde yüksek ve hissedilen sıcaklık 40 derece.

Akdeniz sahilleri nemli, hissedilen sıcaklık 38-40 derece. Adana'dan Güneydoğu'ya kadar sıcaklık 3 gün daha da artacak, yarın Diyarbakır 42, Gaziantep 38 derece.

Doğu Anadolu'da sıcaklık düşmüyor hatta biraz daha yükselecek. Ardahan, Kars ve Erzurum arasında 2 gün daha sürecek yağmur cuma günü şidderlenecek.

Karadeniz bölgesi sıcak, yüzde 60-70 civarında yüksek nem var. Yaz yağmurları da kesilmiyor. Yarın Bolu, Düzce, Kastamonu arası ve Trabzon, Rize, Artvin dolayları yağmurlu.

Sayfa Yükleniyor...