Yağmurdan sonra yine kavurucu sıcak

Perşembeye kadar sağanak yağışlar etkisini sürdürüyor, yıldırım düşmesine karşı dikkat! Sıcaklıklar hafta sonu yine artıyor, Marmara 36 dereceyi görecek.

13.07.2009 - 16:01

Yağmurdan sonra yine kavurucu sıcak

Türkiye yağışın etkisiyle az da olsa serinledi, sıcaklık üç gün boyunca Temmuz ayı ortamalarının biraz altında seyredecek. Ancak sıcaklık Perşembe gününden itibaren yine yüksek değerlere çıkıyor, özellikle hafta sonu ortalamaları aşacak.

Çarşambaya kadar yağış daha çok Karadeniz ve İç Anadolu'da görülecek. Bolu'dan Rizeye kadar olan kentler ile Çankırı ve Sivas boyunca yağmur bekleniyor.

Bazı ilçelerde yağmurun daha kuvvetli yağması ve rüzgarın aniden çok güçlü esmesi beklendiğinden tedbirli olunmalı. Yağış Adana ve Güneydoğu'yu da etkileyecek.

Ayrıca iç kesimlerde yıldırım düşmesi riski de bulunduğundan özellikle tarımla uğraşanların bu günlerde açık arazilerde dikkatli olmaları gerekiyor. Yıldırım, en yüksek nesneye düştüğünden özellikle ağaç altlarına saklanmak tehlikeli. Bu yıl Türkiye'ye ortalamalardan daha fazla yıldırım düşüyor.

Perşembe gününden itibaren ise yağışların kesilmeye başlaması ile sıcaklıklar artacak, hafta sonu yeniden Marmara'da 34-36, Ege'de 37, Güneydoğu'da 45 dereceleri görülecek. İstanbul'da ise yağmur Kocaeli'ye yakın ilçelerde ve hafif olarak görülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...