Yakalanan hırsız 'eğitim şart' dedi

Nevşehir'de bir çiftçiyi ceketini temizleme bahanesiyle oyalayarak soyan 4 kişiden ikisi Adana'da yakalandı. Şüphelilerden F.S. Adli Tıp Kurumu'na götürülürken karşısında gazetecileri görünce ‘eğitim şart’ dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.12.2011 - 12:47

Yakalanan hırsız 'eğitim şart' dedi

Nevşehir'de bir çiftçinin ceketini temizlemek bahanesiyle oyalayarak cebindeki 9 bin lirayı çalan 4 kişiden 2'si Adana'da yakalandı.

Nevşehir'de geçimini çiftçilik yaparak sağlayan Hasan K. (53) bir dükkâna çorap almak için girdiği sırada yanına gelen bir kişi ''Amca ceketinde pislik var'' diyerek uyarıda bulundu.

Bunun üzerine yakındaki bir camiye giderek ceketindeki lekeyi temizlemeye başlayan Hasan K. yanına gelen başka bir kişinin kendisine yardımcı olmasına izin verdi.

Ardından ceketini giyip ceplerini kontrol eden Hasan K, 9 bin lirasının çalındığını fark ederek durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine harekete geçen Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek daha önceden dolandırıcılık ve yağma suçlarından çok sayıda kaydı bulunan F.S. (31) ile K.Y. (32) olduğunu tespit etti.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, olaya karıştığı belirlenen 4 zanlının eşkâllerini yakın illerin Emniyet Müdürlüklerine bildirmesinin ardından çalışma başlatan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri F.S. ve K.Y'nin şehre giriş yaptığını belirledi.

Zanlıların gidebileceği yerlerde araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı güven timi ekipleri F.S. ve K.Y'yi D-400 karayolunda yakalayarak gözaltına aldı.

‘PARA İÇİN EĞİTİM ŞART'
Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan zanlılardan F.S. sağlık kontrolünden geçirilmek için Adli Tıp Kurumu'na götürülürken karşısında gazetecileri görünce ''eğitim şart'' dedi.

Bir gazetecinin ''Sen ne mezunusun, eğitim neden şart?'' sorusu üzerine ise ''İlkokul mezunuyum, para için şart'' dedi.

Öte yandan, olaya karışan iki zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Yetkililer, hırsızların, cebinden para çalmak istedikleri kişiyi takip edip fark ettirmeden kıyafetini çeşitli malzemelerle kirlettiğini, ardından bir başkasının da yardım bahanesiyle oyalarken yankesicilik yaptığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...