Yarın Marmara ve Ege bölgesi’nde sıcaklık 20 dereceye yaklaşacak. Zayıf rüzgar nedeniyle yarın Marmara ve Ege’de yoğun pus ve sis de bekleniyor. Perşembe günü ise Marmara ve Ege’de sağanak yağmur bekleniyor. Yağışlar Perşembe akşam saatlerinde şiddetini artıracak, su baskınlarına karşı dikkat. Sıcaklık Perşembe günü Trakya çevresinde azalmaya başlayacak ve Cuma günü tüm Marmara ve Ege’de hava serinleyecek.

Perşembeden sonra kısa bir aranın ardından Cuma gecesi batı bölgeler yeni bir yağışlı sistemin etkisine girecek. Marmara ve Ege'de hafta sonu soğuk ve yağışlı geçecek.

Doğu bölgelerde cumaya kadar yağış beklenmiyor. Havanın açık olmasına bağlı olarak ayaz ve don etkisini sürdürecek. Gece sıcaklığı Erzurum’da -27, Ağrı’da -21, Erzincan’da -16 dereceye iniyor. Cuma günü hafif yağışların görülmesi ile gece sıcaklıkları biraz artacak. Buzlanma etkisini sürdüreceğinden sürücüler dikkatli olmalı.

İç ve doğu kesimlerde sis etkisini sürdürüyor. Sis en fazla Afyonkarahisar, Bursa, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Bursa, Erzurum çevresinde etkili oluyor ve görüş mesafesini yer yer 100 metreye kadar düşürüyor. İç ve Doğu Anadolu'da sıcaklık Perşembe günü de biraz artacak ancak cumadan itibaren yaklaşık 10 gün soğuk geçecek. Pazar günü İç Anadolu’da yağış başlayabilir. Önümüzdeki haftanın iç ve doğu kesimler için de yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacak.

DEMRE'DE PORTAKAL VE LİMON AĞAÇLARI ÇİÇEK AÇTI

Bu arada Antalya'nın Demre ilçesinde, sıcak havaya aldanan bazı limon ve portakal ağaçları çiçek açtı.

Sıcaklığın 20 derece olduğu ilçede Mustafa Vural'a ait bahçedeki ağaçlar mart ve nisan ayını beklemeden çiçeklendi.

Demre-Finike yolundaki refüjde bulunan bir elma ağacının da çiçek açtığı görüldü.