Yalanlar Üstüne - Body Of Lies

ABD istihbaratının en iyi adamı Roger Ferris, son gizli görevinde hayatını telefonun diğer ucundaki duygudan yoksun sese emanet etmiş biridir. CIA’in kıdemli elemanı Ed Hoffman ise bilgisayarından, Ferris’in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir.

Haberler 25.12.2008 - 18:31

Yalanlar Üstüne - Body Of Lies

Yönetmenliğini “Gladyatör” filminde de kamera arkasına geçen ve bu filmde Crowe ile çalışan Ridley Scott’ın üstlendiği yapımın senaryosu, William Monahan’ın imzasını taşıyor. David Ignatius’un kitabından beyazperdeye uyarlanan filmde, sinemanın iki ünlü oyuncusu Russel Crowe ve Leonardo DiCaprio bir araya geliyor. DiCaprio ile Crowe’un rol arkadaşları ise Mark Strong, Carice van Houten, Oscar Isaac, Vince Colosimo ve Michael Gaston.

Filmin konusu şöyle:

En tehlikeli bölgelerde görev yapan bir ajan olan Roger Ferris’in (Leonardo DiCaprio), son gizli görevinde sahte kimliği ifşa olur. Hayatını güvenli telefon hattının diğer ucundaki sese emanet eden Ferris, sıkıntılı bir döneme girer. CIA’in kıdemli elemanı Ed Hoffman (Russell Crowe), lüks bir semtteki evinin oturma odasındaki dizüstü bilgisayarından, başının üzerinden geçen mermilerden korunmak için siper aldığı sırada dahi Ferris’in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir. Ortaya yeni çıkmış bir terörist lider, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerini atlatarak dünya çapında bir bombalama kampanyası başlatmıştır.

Onu kandırabilmek için Ferris’in yeraltı finans örgütleri arasına sızması, bunu yaparken de Ürdün Özel Operasyonlar Birliği ile işbirliğine girmesi gerekmektedir. Görevi, onu Irak, Ürdün, Washington ve Dubai arasında getirip götürecektir. Ama Ferris, hedefine yaklaştıkça, kendini aynalarla dolu bir koridorda gibi hisseder. Çünkü müttefikler ancak son aldatmacalarında olduğu kadar iyidir ve güven tüm taktiklerin en tehlikelisidir.

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Mark Strong , Golshifteh Farahani

Senaryo: William Monahan, David Ignatius

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

Dil: Altyazılı

Web Sitesi: http://bodyoflies.warnerbros.com/index.html

Sayfa Yükleniyor...