Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kayseri'de AK Parti'nin il kongresinde konuştu.

Akdoğan, "Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bugün Diyarbakır ve Batman'da. Çözüm süreciyle ilgili olduğum için benim de orada olmam gerekiyordu ancak Kayseri'nin davetini geri çeviremedik. Başbakanımız, bana, 'Sen Kayseri'ye git ve selamlarımı da ilet' dedi. Ben de sizlerle buluşmaya geldim. Sizler, her zaman AK Parti'ye sahip çıktınız. Sayın 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e, şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Onlar bu davanın kutup yıldızları. Elbette onların yolunu takip edeceğiz" dedi.

"Başkaları 'Duran Adam' olur, bizler 'Durdurulamayan Adamlarız' diyen Akdoğan, şöyle devam etti:

"AK Parti'nin ne anlama geldiğini çok iyi anlamamız gerekiyor. Bizler yeni Türkiye'yi inşa ederken, birileri bizi eski Türkiye'ye döndürmeye çalışıyor. Gezi olaylarıyla, ardından 17 ve 25 Aralık senaryolarıyla üzerimize geldiler. Adeta yalan üretme merkezi. Bunlar o kadar yalancı ki hiçbir gerçek kırıntısı yok, bu kadar habis bir yapıyla karşı karşıyayız. Yalanda, merhametsizlikte, zulümde sınır tanımayan bir anlayış. Ayrı ayrı geldiler olmadı, sonra güçlerini birleştirerek geldiler yine olmadı. Şimdi 7 Haziran'a gözlerini diktiler. Bunlar 'kaybet kaybet koalisyonu'dur. 7 Haziran, Büyük Türkiye'yi inşa etmemiz anlamına gelecek. Kurdukları kirli tezgahlar işe yaramıyor. Oyunların üzerinde oyun var, kaderin üzerinde bir irade var.

''12 YILDA HEM ŞEYTAN TAŞLADIK HEM DE TAVAF ETTİK''

Cenab-ı Hakk'ın yardımı bizimle oldukça hiçbir zaman bizi bitiremeyecekler. Milletin iradesiyle her türlü yapılanmaya karşı dimdik ayakta dururuz. Hiçbir ihanet şeabekesine prim vermemiz. Biz paralel devletin değil, devletimizin ve milletimizin çıkarlarına sahip çıkarız. Bu devlet karanlık odalarda kurulmadı ki, karanlık odalarda istikameti çizilsin. 12 yıldır bir yandan hizmet için bir yandan da karanlık odalardaki senaryolarla, vesayetçi sistemin oyunlarıyla uğraşıyoruz. Hem şeytan taşladık hem de tavaf ettik."

''HİÇBİRİNE EYVALLAH ETMEYİZ''

Sosyal yardımları 10 kat artırdıklarını, her alanda yerli üretime ağırlık verdiklerini vurgulayan Akdoğan, "Birileri milliyetçiliğin lafını ediyor, biz ise milliyetçiliği hayata geçiriyoruz. Kendi silahımızı, tankımızı, uçağımızı yapacağız. Türkiye'nin gelişmesine sekte vurmlaya çalışan kim varsa, paralel yapılanma onlarla ortak çalışıyor. Türkiye'yi şikayet ediyor, algı operasyonları düzenliyor. Bizler bunların hiçbirine eyvallah etmeyiz. Hemen ardından Paris'teki kanlı olaylar yaşandı. Hemen 'Teröristlere yardım ediyor' gibi, Türkiye'ye yakıştırmalar yaptılar. Onlar bu yanlışların içindeler. Ama bizler hukuktan ve adaletten ayrılmayacağız. Sapla samanı karıştırmayacağız. İllegal bir örgüt gibi çalışıyor, devletin imkanlarını kullanarak, devlete ve millete operasyon çekiyor. Eğer onlar başarılı olsalardı, Türkiye bugün vesayetin emrine girecekti" diye konuştu.

''AK PARTİ TÜRK SİYASETİNİN SİGORTASIDIR''

Akdoğan, "AK Parti, Türk siyasetinin sigortasıdır. Güneydoğu ve Doğu'yu onlara bırakmayacağız, kiemseye bırakmayacağız. Türkiye'ye sahip çıkacağız. Hakkari'nin geleceği, Edirne'nin geleceğinden ayrı düşünülemez. Güneydoğu'da yapan, kucaklayan devlettir, yakan yıkan ise örgüttür. Bu anlayış artık yaygınlaşıyor. Bu sürecin sahibi biziz. Bu süreç, inşallah başarıya ulaşacaktır" dedi.