Yalova için kampanya

Yalova Çevre Platformu (YAÇEP), kente termik santral yapılmasına karşı düzenledikleri kampanya kapsamında toplanan 20 bin imzayı, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdi.

Haberler 26.01.2011 - 12:25

YAÇEP Dönem Sözcüsü Özlem Akyüz Bayrı, yaptığı yazılı açıklamada, 645 MW'lık termik santrale karşı topladıkları 20 bin imzayı daha önce Yalova'yı ziyaret eden çeşitli siyasi parti temsilcileri ve Bakanlara elden verdiklerini, ayrıca konuyla ilgili Greenpeace, Çevre Hukuku Derneği, Ekoloji Kolektifleri, Yeşiller Partisi, Buğday Derneği gibi çevreci sivil toplum örgütlerini de haberdar ettiklerini belirtti.

Şimdiye kadar gerçekleştirdikleri etkinlik ve protesto eylemlerinde, termik santrallerin kurulduğu çevreye ve insana zararlı olacağını anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Bayrı, şunları kaydetti:

''Yalova'da fay hattında bu termik santralin yapılması olası bir doğal felakette çok ciddi ve telafisi olmayan zararlara yol açacak düşüncesindeyiz. Buna karşı Yalova'nın sesini duyurmak için, bilgilendirme dosyalarımızı kargoyla devlet büyüklerimize gönderiyoruz. Bu çerçevede düzenlediğimiz kampanyada topladığımız 20 bin imzayı Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdik.''


Sayfa Yükleniyor...