'Yan baktın' kavgası ölümle bitti

Sivas'ta iki grup arasında çıkan kavgada bir genç kalbinden bıçaklanarak öldürüldü, 2 kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı 25.05.2011 - 14:24

Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde Aydoğan Mahallesi Behram Caddesi'nde iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Kavgada, kalbinden bıçaklanarak ağır yaralanan Sedat Ballıkaya, ambulansla kaldırıldığı Sivas Numune Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ballıkaya'nın cesedi, otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayda bıçakla hafif yaralanan A.İ. ve U.İ. adlı iki kardeş, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu olduktan sonra emniyete götürüldü.

Olayla ilgili karşı gruptan bazı kişileri gözaltına alan polis, ölen Ballıkaya'nın arkadaşlarını da bilgilerine başvurmak üzere emniyete götürdü. Cinayetin faili olduğu ve kavganın ardından kaçtığı iddia edilen Y.F'nin ise ekiplerce sabaha karşı bir arkadaşının evinde yakalandığı öğrenildi.

Yenidoğan Mahallesi'nde oturan ve inşaatlarda boya-badana ve alçı dekorasyon işleriyle uğraşan Sedat Ballıkaya'nın, askere gidecek olan bir arkadaşının düzenlediği kına gecesine katılmak üzere Aydoğan Mahallesi'ne geldiği öğrenildi.

Kına gecesi programı sonrası arkadaşlarıyla Behram Caddesi'nden geçen Ballıkaya ile alkollü oldukları iddia edilen diğer grup arasında ''yan bakma'' meselesi yüzünden kavga çıktığı ileri sürüldü. İki gruptaki bazı kişilerin daha önceden de kavgalı oldukları iddia edildi.

Polis ekipleri, olayın ardından 5 bıçak ele geçirdi. Olayla ilgili Y.F'nin de aralarında bulunduğu 16 kişinin sorgusunun sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...