"Yan Gel Yat" dönemi bitiyor.

2010 Yılı hayatımızda pek çok şeyi değiştirecek. Bazılarımız bundan daha fazla etkileneceğiz.

22.12.2009 - 21:47

"Yan Gel Yat" dönemi bitiyor.

Astrolojik döngüler paradan para kazanılan “yan gel yat” döneminin bittiğini, toplumsal anlamda katılımcılığın, çalışmanın ve mücadelenin her şeyden daha fazla ön plana çıktığı bir dönemin gelmekte olduğunu gösteriyor.

Tüm dünyada feci senaryolar yaşanırken, ekonomi yönetiminin pek çok batı ülkesine göre bizde daha olumlu yapıldığı, toplumsal bir cinnetten ziyade bireylerin kazanma hırslarından kaynaklanan kayıplar ile doğru orantılı olan bir kriz dönemi yaşadık. Artık faiz kazancı ile geçinmek veya babadan kalan kazançları çeşitli fonlarda, Dolar’da, Euro’da değerlendirerek fazla bir şey yapmadan günlük hayatı sürdürme dönemi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bitiyor. Bu da bize paradan para kazanılacak enstrümanların gittikçe azalacağını ve çalışmanın, emeğin, eldeki parayı riske atarak atılacak adımların ve iş gücünün toplumsal katılımının önemini gösteriyor. Bu kapitalist sistemlerin bir nevi “Sen bana sermayeyi ver, ben sana onu işleteyim ve karşılığında belli faizler vereyim” şeklindeki yaklaşım biçiminin de artık ebediyen bittiğini ve herkesin ya katılımcı olacağını ya da katılımcı olacağını gösteriyor.

Bu bir kısım insanların işine gelmeyebilir. Elindeki küçük paralar ile geçinmeye çalışan emeklileri, evini satıp emekli maaşı ile tutunmaya çalışan kişileri veya çalışmaktansa faizleri gözleyerek borsa ve faizden para kazanan bireyleri zorlayacak açılar, çeşitli Avrupa, özellikle de eski Doğu Bloğu ülkelerinde hala uygulanmakta olan bazı kuralların, Plüton transitleri sebebi ile ülkemizin halkını da yoğun ve yorucu şekilde etkileyeceğini ifade ediyor.

Çalışanın üretmek için çırpınarak karnını doyurabileceği, bunun dışındaki tüm davranışlarla ise sadece zorluk, kısıtlanmak ve yokluk ile karşılaşılacağı bir dönem geliyor.

Batı ülkelerine bakarsanız çoğunlukla 60 yaş ve üstü emeklilerin maaş ve işsizlik yardımları yetmediği için çeşitli yerlerde çalıştığı, gençlerin çalışma saatlerinin oldukça uzun olduğu ve kadının sosyal yaşamda erkek kadar güçlü bir şekilde iş ve kariyer yaşamında var olduğu görünmektedir. Türkiye Cumhuriyeti de böyle bir dönemin içine giriyor.

Uzman Astrolog Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...