Yangın çıkan apartmanda can pazarı

Konya'da 10 katlı bir apartmanda çıkan yangında dumandan etkilenen 12 kişi mahsur kaldıkları evlerinden kurtarılarak hastanelere kaldırıldı.

Anadolu Ajansı 16.04.2010 - 11:23

Yangın çıkan apartmanda can pazarı

Merkez Selçuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi'ndeki 10 katlı Hisar Sitesi'nin birinci katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle duman tüm apartmanı etkisi altına aldı. Olay yerine 3 itfaiye aracı ve sağlık ekipleri geldi.

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, dairelerinde mahsur kalan çok sayıda apartman sakini dumandan etkilenmemek için evlerinin penceresinden hava almaya çalıştı. Yardım çığlıklarının yükseldiği yangın sırasında pencereden sarkan bir kadın, itfaiye görevlilerine ''Bebeğim var. Ne olur bize yardım edin. Evi duman sardı'' diyerek ağladı.

Yaklaşık 45 dakika pencerelerde ve balkonlarda kurtarılmayı bekleyen ve dumandan etkilenen aralarında bebeklerin de bulunduğu 12 kişi, itfaiye merdivenlerinin de yardımıyla aşağıya indirilebildi. Hastaneye kaldırılanlar arasında vücudunda yanıklar olan kişilerin de bulunduğu öğrenildi.

Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat süren müdahalesiyle söndürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...