Yangın tatbikatında tiner faciası

Yangın tatbikatında sönen ateşi yeniden alevlendirmek için tiner dökülünce patlama meydana geldi: 2'si ağır 11 öğrenci yaralandı.

28.11.2011 - 15:26

Yangın tatbikatında tiner faciası

Bitlis'in Ahlat ilçesinde bir lisesinin bahçesinde yapılan yangın tatbikatı sırasında yakılan ateşin sönmesi üzerine yeniden alevlendirmek için üzerine tiner dökülünce patlama meydana geldi.

Olay, bugün saat 14.15’de Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde bulunan Çok Programlı Lise’nin okul bahçesinde meydana geldi.

Öğrencilere yangına müdahalenin öğretilmesi için tatbikat yapıldı. Bunun için de okulun bahçesine odun toplanarak ateş yakıldı.

Ancak tatbikat için kullanılan ateşin alevleri sönünce, bir öğrenci ateşin üzerine tiner döktü.

Bu sırada alevler arasında kalan öğrenci, elindeki tiner bidonunu da geriye doğru atarak kaçmaya çalıştı. Çevredeki öğrencilerin bir bölümü de parlayan alevlerin arasında kaldı.

Öğrencilere ilk müdahale öğretmenler ve arkadaşları tarafından yapıldı. Olayda yaralanan 2 öğrencinin durumun ağır olduğu belirtilirken, 11 öğrenci çağrılan ambulanslarla önce Ahlat Devlet Hastanesi’ne ardından da Bitlis ve Diyarbakır’a sevk edildi.

Yangın tatbikatı için okula itfaiye görevlisinin çağrılmadığını, alevlerin büyümesi üzerine itfaiyeye haber verildiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...