Yardım edeceğim bahanesiyle dolandırıcılık

Kayseri'de kendini güvenlikçi olarak tanıtan ve belediyeden geldiğini söyleyen bir kişi, 80 yaşındaki kadının parasını ve altınlarını alarak kaçtı.

Anadolu Ajansı 04.02.2010 - 15:09

Kayseri'de Zümrüt Mahallesi’nde tek başına yaşayan 80 yaşındaki Hayriye Şimşek'in evine gelen bir kişi, kendisini güvenlikçi olarak tanıtıp içeri girdi.

Belediyeden geldiğini, yardım ve kömür dağıtımı yapacağını söyleyen, üzerinde özel güvenlikçilerin giydiği kıyafet bulunan kişi, ev sahibinin çay yapmak için mutfağa gitmesini fırsat bilerek, komidinin çekmecesinde bulunan 380 lirayla, 2 altın küpe ve 1 altın bileziği çalarak kaçtı.

Mutfaktan döndüğünde evde bulunan kişinin dışarı çıktığını fark eden Hayriye Şimşek, soyulduğunu anlayınca olayı polise bildirdi.

Polis yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, eşkali belirlenen 35 yaşlarındaki dolandırıcının yakalanabilmesi için çalışmalarınn sürdüğünü kaydetti.

Kayseri'nin Kiçikapu semtinde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Mevzuka Koç'un da önceki gün evine gelen 2 kişiden biri, kömür yardımı yapacaklarını söyledikleri yaşlı kadını dışarı çıkartmış, evde kalan diğer kişi kadının 360 lirasını ve cep telefonunu çalmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...