Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde ilk eşi 6 yıl önce ölen 3 çocuk babası 59 yaşındaki Necip Kaplan, 2011 yılında evlendiği ve 6 ay süreyle birlikte oturduğu 2 çocuk annesi 42 yaşındaki Necla Kaplan’ı şiddetli geçimsizlik nedeniyle terk etti.

Bir süre sonra da evinin kapısında başka bir erkekle gördüğü eşinin kendisini aldattığını öne süren Necip Kaplan, Necla Kaplan'ı bıçakla öldürdü. Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaklaşık 2 yıl süren davanın ardından Necip Kaplan eşini kasten öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edildi. Yargıtay’a giden dosya 1’inci Ceza Dairesi tarafından incelenerek bozuldu.

İNDİRİM İSTEDİ

1’inci Ceza Dairesi, bozma kararında Necip Kaplan’ın kendisini aldattığını düşünerek toplum içerisine çıkamaz durumda bıraktığından ve olay nedeniyle sinirlendiğinden bu eylemi gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

Ölen kadının eşini aldatmış olabileceğini kaydeden mahkeme otopsi raporuna göre de sanığın son 20 gündür maktule ile ayrı yaşamalarına rağmen vajinal sürüntü örneğinde meniye rastlandığını kaydetti. Bu nedenle kadının ‘cinsel ilişkiye girmiş’ olduğunun tespit edildiğini belirten mahkeme dosyayı geri göndererek haksız tahrik indirimi yapılması istedi.