Yarın şiir okuyacaktı

23 Nisan'da şiir okuyacak olan 9 yaşındaki Yunus, çamaşır ipinde asılı halde bulundu.

22.04.2014 - 16:17

Yarın şiir okuyacaktı

Konya'da evlerinin teras katındaki çamaşır ipinde asılı bulunan 9 yaşındaki Yunus Sapmaz, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Dere Zafer İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan Yunus Sapmaz'ın yarın okulunda düzenlenecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde şiir okuyacağı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, polis, Yunus Sapmaz'ın, iple oynadığı sırada asılı kaldığı şüphesi üzerinde duruyor.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında merkez Meram İlçesi Dere Aşıklar Mahallesi Tekke Sokak'ta tek katlı müstakil evde meydana geldi. 5 çocuk babası inşaat işçisi Hüseyin Sapmaz, iddiaya göre, oynamak için evin önüne çıkan oğlu Yunus Sapmaz'ın uzun süre gelmemesi üzerine aramaya başladı. Evin çevresinde oğlunu göremeyen Sapmaz, duvara dayalı olan tahta merdivenle teras katına çıktığında oğlunu çamaşır ipinin sarkan bölümünde asılı olarak buldu. Oğlu Yunus Sapmaz'ı, ipten kurtaran Hüseyin Sapmaz, hastaneye götürmek için otomobilliyle yola çıktı. Yunus Sapmaz, yolda çağrılan ambulansa alındıktan sonra Meram Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Sapmaz, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

OYNERKEN ASILI KALDI
Polis yaptığı incelemede, Yunus Sapmaz'ın dizlerinde yara izleri olduğunu saptarken, iple oynadığı sırada asılı kaldığı şüphesi üzerinde duruyor. Yunus Sapmaz'ın daha önce de oynamak için sık sık terasa çıktığı ve terasa gelen kuşlara da yem verdiği öğrenildi. Terasa çıkmak için kullanılan tahta merdivenin bir kaç basamağının 2 gün önce kırıldığı ve aile tarafından tamir edildiği belirtildi.

23 NİSAN'DA ŞİİR OKUYACAKTI
Dere Zafer İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan Yunus Sapmaz'ın, yarın okulunda düzenlenecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde şiir okuyacağı öğrenildi. Öğretmenleri Yunus Sapmaz'ın derslerinde de başarılı bir öğrenci olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...