Yarın Sonisphere günü

Sonisphere Festivali müthiş kadrosuyla, ikinci yılında İstanbul Küçükçiftlik Park'ta. Bu yılın büyük headliner'ı, yaşayan en büyük efsane gruplarından Iron Maiden.

17.06.2011 - 12:09

Yarın Sonisphere günü

Sonisphere Festivali 2011 yılına damgasını vuracak isimlerle yarın İstanbul Küçükçiftlik Park'ta. Bu yılın büyük headliner'ı, yaşayan en büyük efsane gruplarından Iron Maiden.

The Final Frontier Dünya Turnesi kapsamında, 2010 yılında toplam 25 konser veren Iron Maiden 2011 yılında da The Final Frontier Turnesine devam ediyor. Maiden, 66 gün boyunca tüm grubu, sahne arkası ekibini ve 10 tonluk sahne ekipmanlarını taşıyan, pilotluğunu eski ve başarılı bir kaptan ve grubun aynı zamanda solisti olan Bruce Dickinson'un yaptığı, özel yapım bir Boeing 757 airliner Ed Force One ile tüm dünya üzerinde, toplam 80,467 kilometre olan bir yolculuk yapacak. 19 Haziran'da Purple Concerts organizasyonuyla Sonisphere Festivali'nde muhteşem bir konser verecek olan Iron Maiden, Ağustos ayında The Final Frontier Turnesi'ni Londra'da bitirecek. Grup, bu sayede The Final Frontier Dünya Turnesi kapsamında toplamda 99 konser ile 2 milyondan fazla hayran kitlesine ulaşmış olacak.

SLIPKNOT
Nu metal'in öncüleri, Grammy ödüllü Slipknot, Sonisphere Türkiye ile ülkemizde ilk kez konser verecek. Corey Taylor'un tertemiz vokalleri ve saldırganlıklarını belirten derinlemesine şarkı sözleri ile öfkeli nü metal müzik yapan Slipknot, perküsyonist Shawn Crahan'ın düşüncesiyle yalnızca bir müzik grubu değil, bir kültürü de temsil ediyordu. Sonisphere Türkiye, basçıları Paul Gray'in zamansız ölümünün ardından ilk defa sahne alacakları 5 konserden biri olacak; ve izleyenlere çok güçlü duygular ile sınırsız enerji patlaması yaşatacak bir Slipknot konseri olacak.

ALICE COOPER
Teatral rock'ın efsanevi babası Alice Cooper da Sonisphere Türkiye'de olacak. Heavy Metal müziğe yön veren Alice Cooper için hala, 'korkunç betimlemeleri rock'n roll tarihine getiren ve bu müzik türünü ilginç gösterileri ve kostümleriyle tamamen değiştiren müzisyen' tanımlaması yapılmakta. "Schools Out", "Poison" ve "Hey Stoopid" gibi hitlerle bilinen Alice Cooper'ın tiyatral sahne şovları ile izleyenlerin nefesi kesilecek.

IN FLAMES
İsveçli Melodik Death Metal grubu olarak bilinen In Flames,"The Colony" isimli albümlerinin yayımlanmasının ardından Amerika, Avrupa ve Japonya'da çıktıkları sahnelerde konser alanlarını tamamen doldurdular. Birkaç yıl süren başarılı turnelerden sonra stüdyoda kayıta giren grup, "The Clayman" isimli albümlerinin ardından listelerde bir numaraya yerleşti ve satış rekorları kırdı. Jesper Strömblad'ın kurduğu grupta, Johan Larsson ve Glenn Ljungström yer alıyor.

MASTODON
Mastodon, Amerikan Heavy Metal tarihinin en önemli ve en yenilikçi gruplarından sayılmakta. 1999 yılında kurulan ve Atlanta'dan Georgia'ya uzanan grup, basta ve vokallerde Troy Sanders, ritm gitar ve geri vokallerde Brent Hinds, elektro gitarlarda Bill Kelliher ve davulda Brann Dailor'dan oluşuyor. Şimdiye kadar dört albüm çıkaran ve müziklerini sludge rifflerden, halüsinojen çok katmanlı şarkılara genişleterek progressive stillerini koruyan grup, değişik ritmler ve sıradışı enstrüman kullanımları ile farklı bir müzik türü yaratıyorlar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...