ABD Ulusal Hava İdaresi’ne göre bir kişiye ömür boyu yıldırım çarpma olasılığı 6250’de 1. ABD’nin Texas eyaletinde Saint Jo kentinde yaşayan Casey Wagner’a ise üst üste iki yıldırım çarptı.

Bir ağacın altına saklanmış halde arazi yarışı izlerken iki kez yıldırım çarpmasına maruz kaldı. Rednecks with Paychecks etkinliğinde yapılan yarış esnasında yıldırım çarpması sonucu yere yığılan Wagner, yerdeyken bir yıldırıma daha maruz kaldı.

KTVT-TV’ye konuşan Wagner, “Çok şiddetli bir patlama duydum. Dizlerimin üzerine yığılmıştım ki bir daha çarptı... Her yer parlıyordu” dedi.

Olay yerinde bir hemşirenin müdahale ettiği Wagner, daha sonra hastaneye götürüldü ve kalp atışı normale dönene kadar gözetim altında kaldı. Doktorlar, Wagner’ın giydiği plastik pançonun yıldırımları çekmiş olabileceğini belirtti.

Bir kol ve bir bacağının hissini geçici olarak kaybetse de kalıcı bir rahatsızlığı oluşmayan Wagner, ‘vücudunun yeniden uyandığı hissettiğini’ belirtirken, hayatını Tanrı’ya borçlu olduğunu söyledi.

Casey Wagner.
Casey Wagner.