''Türkiye de üretilen Çağdaş Resim ve koleksiyonerlik gibi alanların yoğun tartışıldığı bir dönem de, elbette gerçek koleksiyonerin öncelikle “yaşayan sanata” yatırım yapması gerekir. Çünkü yaşayan sanat aynı zamanda da yaşatılması gereken sanattır. Klasik ya da adı ünvanı bilinir isimlerin eserlerine sahip olmak gerçek anlamda koleksiyonerlik faaliyetinden öte yatırım yapma bilincini de beraberinde barındırır. Oysa koleksiyoner öncelikle keşfeder ve her türlü riske girerek genç sanatçıya yatırım yapar. Bir anlamda geleceği inşa etmeyen sanat üzerinden geleceğin sanatını inşa eder ve yeni genç sanatçıların ortaya çıkmasını da sağlamış olur.

Koleksiyonerlik, sanat eserlerinin mülkiyetini elinde bulundurmaktan öte bir işleve sahiptir. Koleksiyonun değeri, tartışmaya açılması ve eserlerin asıl gücü başkaları tarafından görülüyor olmaktan gelir. Resim ya da daha genel başlıkla sanat koleksiyonerliği işi artık bir fantezi meselesi değildir.''

Uzun yıllardır Avusturya Viyana da yaşayan Muammer Kırdök, 80’li yıllarda özellikle Avrupalı sanatçılardan eser satın alarak başlamış olduğu koleksiyonerlik yolculuğuna, birkaç yıl öncesinde Türkiyeli sanatçıları da dahil etti.

Muammer Kırdök'ün koleksiyonunda 'bir seçki' başlığı altında, farklı tarz, dönem ve kuşaktan yirmi iki sanatçının eseri yer alıyor. Bu seçki yarından itibaren 30 Nisan'a kadar Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür Ve Sanat Merkezi Sergi Salonu'nda görülebilir.