Yaşlanmaya karşı '3 boyutlu tedavi'

''Face Triology'' yöntemi ile yıpranmış, matlaşmış ve kırışmış ciltlerle sivilce, akne, yanık ve ameliyat izleri tedavi edilebiliyor.

28.01.2011 - 10:56

Yaşlanmaya karşı '3 boyutlu tedavi'

Dermatoloji uzmanı Dr. Birsen Döndü Gül, Türkiye'de uygulanmaya başlanan yönteme, dermabrazyon, fraksiyonel lazer ve mezolift yöntemlerinin bir arada kullanılması nedeniyle ''3 Boyutlu Tedavi'' adı verildiğini belirtti.       

''Face Triology'' adı verilen yöntemde, bu sistemlerin aynı merkezde bulunması sayesinde uygulamaların zahmetsizce ve daha kısa zamanda gerçekleştirildiğini anlatan Gül, ''Üç farklı sistemin birlikte kullanıldığı yöntemle yıpranmış, matlaşmış ve kırışmış ciltlerle sivilce, akne, yanık ve ameliyat izleri tedavi edilebiliyor. Tedaviyle cildin üst, orta ve derin katmanlarındaki sorunlar aynı anda onarılarak gideriliyor'' dedi.        

BİRİNCİ ADIM
Hastaların öncelikle alerji ve tolerans testine tabi tutulduğunu, buna göre kişiye özel onarım sistemi oluşturulduğunu anlatan Gül, işlemin ilk adımında cilt yüzeyine püskürtülerek temas ettirilen mikrokristaller yardımıyla yumuşak bir soyma işlemi yapıldığını, ölü hücrelerle deri artıklarının cihazın vakum sistemi tarafından emildiğini söyledi.       

İşlem sırasında cilt yüzeyinde kan dolaşımının arttığını, hücre yenilenmesinin hızlandığını, sonuçta alttan canlı, taze ve pürüzsüz, sağlıklı dokunun ortaya çıktığını ifade eden Gül, bu sürede cildin canlandığını, nem dengesinin düzeldiğini ve genişleyen gözeneklerin sıkıştığını belirtti.       

İKİNCİ ADIM
''Fraksiyonel Lazer Tedavisi'' adı verilen ikinci adımın ise kırışıklık ve mimik çizgilerine karşı olduğunu anlatan Gül, sistemin, ciltte herhangi bir deformasyon söz konusu olduğunda kendi kendini iyileştirme özelliğine dayanarak çalıştığını, bu işlem sonrası cildin parlak, yumuşak ve taze bir görünüm kazandığını kaydetti.        

ÜÇÜNCÜ ADIM
Üçüncü adımda yer alan ''Mezolift'' yöntemiyle ise yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderildiğini, bunun yanında sigara ve alkolden zarar gören ciltlerin tedavi edilebildiğini bildiren Gül, bunun orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalan, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, iyi beslenmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olanlarda iyileştirici etkisi olduğunu vurguladı.
        
Üç boyutlu tedavinin tüm cilt sorunlarında uygulanabildiğini ifade eden Gül, sigara kullanımının cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğu için bu tedaviyi görenlerin tütün kullanımını azaltmalarında fayda olduğunu vurguladı.        

Gül, işlemin bir adımı olan lazer uygulaması sonrasında cildin güneş ışınlarına direkt maruz kalmaması gerektiğini, bu nedenle tedavinin güneş ışınlarının etkilerinin daha az hissedildiği sonbahar ve kış aylarında yapılmasında yarar bulunduğunu sözlerine ekledi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...