Yaşlı kadın, tuvalet yerine balkona çıkınca düşüp öldü

Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde Alzheimer hastası, 76 yaşındaki Fatma Doğu, gece tuvalete gitmek isterken balkona çıkınca, yaklaşık 4 metre yükseklikten düşüp öldü.

DHA 18.10.2015 - 16:59

Yaşlı kadın, tuvalet yerine balkona çıkınca düşüp öldü

Olay, saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Fatma Doğu, yatalak eşi Mustafa Doğu ile birlikte uyudukları sırada tuvalete gitmek için yataktan kalktı. Fatma Doğu'nun uzun süre sonra dönmemesinden şüphelenen Mustafa Doğu, bağırarak diğer odada uyuyan kızı 50 yaşındaki Meryem Koyuncu'dan yardım isteyip, annesine bakmasını istedi. Annesinin tuvalette olmadığını fark eden Meryem Koyuncu, evin diğer odalarına aradı. Orada da olmayınca güvenlik için her hangi bir önlem alınmayan balkona çıkıp, baktığında aşağıdan annesinin yardım sesini duydu. Tuvalet yerine balkona çıkıp yaklaşık 4 metre yükseklikten düştüğü anlaşılan Fatma Doğu, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Ermenek Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Mustafa Doğu, "Ben yatalak bir hastayım. Eşim de Alzheimer hastası ve güçlükle yürüyebiliyor. Gece uyandı 'Tuvalete gideceğim' diyerek yataktan kalkıp, gitti. Uzun süre gelmedi. Sonra kızıma seslendim, 'Annen tuvalete gitti gelmedi' dedim. Kızım, annesini balkondan düşmüş olarak yerde buldu."

Balkondan düşen annesini yardım isterken bulan Meryem Koyuncu, "Babam durumu anlattıktan sonra tuvaleti ve evin diğer odalarını aradım bulamadım. Sonra balkona çıkıp baktığımda aşağıdan annemin yardım isteyen sesini duydum. Hemen aşağı indim. Vücudunda kırıklar oluşmuştu. Ambulansla hastaneye kaldırdık ve ama kurtaramadık" dedi.

Sayfa Yükleniyor...