Yaşlı kadının bileziğini gasba 15 yıl hapis

Konya'da 83 yaşındaki kadını döverek ağır yaralayıp 6 altın bileziğini gasbettiği öne sürülen iki tutuklu sanığa 15'er yıl, tutuksuz yargılanan sanığa ise 1 yıl hapis cezası verildi.

Anadolu Ajansı 13.05.2009 - 15:52

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmaya, haklarında ''gasp'' ve ''kasten adam öldürmeye tam teşebbüs'' suçlarından müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanıklar 23 yaşındaki Ekrem Çelik ve 25 yaşındaki Süleyman Nur, tutuksuz yargılanan 25 yaşındaki Hasan Ağar ile tarafların avukatları katıldı.

Avukatların savunmasının ardından son sözleri sorulan sanıklar, ''Takdir mahkemenin'' dedi.Ekrem Çelik ve Süleyman Nur'a gasptan 10'ar, yaralamadan 5'er yıl olmak üzere toplam 15'er yıl hapis cezası verildi.

Tutuksuz yargılanan sanık Hasan Ağar ise hırsızlık malı bulundurmaktan 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.Merkez Selçuklu ilçesi Işıklar Mahallesi'nde, 19 Ekim 2008'de, hemşire emeklisi 83 yaşındaki Saime Kesikbıyık'ın evinde başına sert cisimle vurularak 6 adet altın bileziğinin gasbedilmesinin ardından, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen Süleyman Nur ve Ekrem Çelik ile kanlı elbiselerin yakılmasına yardım eden Hasan Ağar'ı gözaltına almıştı.

Polis, olayı, görgü tanıklarından aldığı eşkal ve olay yerindeki kanlı ayakkabı izinden yola çıkarak aydınlatmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...