CHP Sözcüsü Tezcan: Yavru muhalefetin hedefi yavru iktidar olmakmış

CHP Parti Sözcüsü Tezcan, siyasette ittifak tartışmalarına değindi ve "Yavru muhalefetin hedefi yavru iktdar olmakmış" dedi.

Anadolu Ajansı 10.01.2018 - 16:02 | Son Güncelleme : 10.01.2018 - 16:12

CHP Sözcüsü Tezcan: Yavru muhalefetin hedefi yavru iktidar olmakmış

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

İttifak tartışmalarına değinen Tezcan, MHP'yi eleştirdi. "Geçmişte Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli ile MHP'yi yavru muhalefet diye tabir ederdi. Yavru muhalefetin hedefi yavru iktdar olmakmış" diyen CHP Sözcüsü, şunları kaydetti:

"Siyasette ittifak olabilir ama iltihaklar olamaz. Erdoğan'ın yanında olanlar yerli ve milli, onun dışındaki herkes FETÖ'cü ve bölücü diyebir siyaset kültürü yaratılmaya çalışılıyor.

MHP iradeyi başka yere ciro edilmesini hak eden bir seçmenkitlesi mi mhp ciddi bir partidir. Kim ki bu na teşne oluyor kendisi siyaseten bütün varlığını Erdoğan'a ve saraya ipotek etmiş demektir."

"BUNLAR OHAL BAĞIMLISI OLMUŞ"

OHAL'in bir kez daha uzatılacak olmasına da değinen Tezcan, "Bunlar OHAL bağımlısı olmuş, uyuşturucu bağımlısı gibi. OHAL'siz yönetemiyorlar Türkiye'yi dedi.

OHAL'in olduğu yerde AB standartlarının olmayacağını söyleyen Tezcan, şöyle devam etti:

"Türkiye AB standartlarını hak eden bir ülkedir. AB istediği için değil, AB'nin onayı için değil, bu halk, bu millet o standartlarda yaşamayı hak ettiği için, yüksek standartlarda yaşamayı hak ettiği için Türkiye AB standartlarına ulaşmak zorundadır."

Sayfa Yükleniyor...