Yayıncılar 'bir'lik istiyor

İnternetin en çok okunan Türkçe edebiyat-eleştiri dergisi sabitfikir.com'un basılı dergisi Sabit Fikir, yedinci sayıda yayın dünyasına kulak veriyor.

07.09.2011 - 13:30

Yayıncılar 'bir'lik istiyor

Her sayıda ses getiren bir dosyaya yer veren Sabit Fikir, bu ay dosya konusunu yayıncılık sektöründeki meslek birlikleri olarak belirledi. “Yayıncılar ‘bir’lik istiyor” başlıklı dosya Sibel Oral tarafından hazırlandı.

Derginin bu sayısında; Oylum Yılmaz, Elif Şafak’ın son kitabı “İskender”i eleştirirken, Ayşe Düzkan, toplumsal cinsiyet yanılsamalarını ve “bir cinsiyet durumu olarak Bukowski”yi ele alıyor. Hayati Roman “Estergon Kalesi’nde Küçük Bezmen’ler”i ziyaret ederken, Aysu Önen “Vonnegut ile Zamanda Yolculuk” yapıyor. Ayrıca Ömer Türkeş, Kaya Genç, Faruk Duman, küçük İskender, Ceyhan Usanmaz, Ahu Sıla Bayer ve Selçuk Uygur’un kitap eleştirileri de yer alıyor.

Derginin dizi yazıları da sürüyor: Ceyhan Usanmaz Yarım Kitaplar’da Scott Fitzgerald’ın “Son Düş”üne yer verirken, Sibel Oral Harf-i Memnu’da yasaklı kitapların hikayelerine “Oğlak Dönencesi”nin başına gelenlerle devam ediyor. Dünyadan köşesindeyse Mert Tanaydın “Sex, Drugs ve Rock ‘n’ Roll İtirafları”nı yazıyor.

Idefix ve Prefix'le ücretsiz
Kapağını Şerif Ali Ünal’ın hazırladığı dergide, edebiyat ve yayıncılık dünyasından haberler ve düşünce özgürlüğü ihlalleri de yer alıyor.

Yayın yönetmenliğini Elif Bereketli'nin yaptığı Sabit Fikir, Idefix ve Prefix paketleriyle ücretsiz. Sabit Fikir’in içeriğini ve daha fazlasını sabitfikir.com adresinde bulmak mümkün.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...