Yaylada mahsur kalan iki kardeş 10 saat sonra kurtarıldı

Hakkari'de kaybolan hayvanlarını ararken yaylada mahsur kalan iki kardeş, yaklaşık 10 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.12.2016 - 11:29 | Son Güncelleme : 05.12.2016 - 11:31

Yaylada mahsur kalan iki kardeş 10 saat sonra kurtarıldı

Hakkari’de kaybolan hayvanlarını Berçelan yaylasında arayan Orhan (28) ve Sinan Karagöz (25) kardeşler, kar ve tipi nedeniyle yollarını kaybetti.

Kendilerinden bir süre haber alamayan yakınları durumu AFAD ve İl Özel İdaresi ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen ekipler, vatandaşların da desteğiyle arama kurtarma çalışmalarına başladı.

Olumsuz hava koşullarına rağmen yoğun bir çalışma yürüten ekipler, yaklaşık 10 saat sonra Karagöz kardeşlerin sığındıkları Konak köyüne ulaştı. Karagöz kardeşler, ekiplerce bulundukları yerden alındı.

Sinan Karagöz, yaptığı açıklamada, kaybolan hayvanlarını bulmak için gittikleri yaylada, tipi ve kar nedeniyle yollarını kaybettiklerini anlattı.

Karagöz, "Tipiden dolayı çok zor anlar yaşadık. Yayladaki Konak köyüne ulaştığımızda donma tehlikesi geçiriyorduk. Orada bulduğumuz boş bir eve sığınıp ateş yakarak ısınmaya çalıştık" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...