'Yaz tatilinde askerlik' polemiği

Kılıçdaroğlu'nun 'Yaz tatilinde askerlik' projesiyle alay eden Başbakan'a CHP Lideri oğlunu hatırlattı.

15.03.2011 - 14:33

'Yaz tatilinde askerlik' iktidarla muhalefet arasında bir polemiğe yol açtı. Önce Erdoğan grup toplantısında 'Askerlik yaptı mı endişe ediyorum' diye eleştirdi. Kılıçdaroğlu ise Başbakan'a oğlu üzerinden yanıt verdi: Oğlun 21 gün yaparken hoştu.

Askerlik sırasını bekleyenlere mesaj verdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Askerlik 9 aya, aşamalı olarak da 6 aya inecek. Biriken askerlik için de bedelli askerlik yapılacak. Geliri olmayanlar da aynı süre içinde askerliklerini yapacaklar" diye konuştu.


'Yaz tatilinde askerlik' projesini "Çok daha ileri gitti" diye eleştiren Başbakan'a oğlunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Sen çocuğuna valinin gözetiminde 21 gün askerlik yaptırırken hoştu da milletin çocuğuna yaparken ağırını mı gidiyor" sözleriyle yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Üniversite öğrencileri yaz tatilinde yapacaklar askerliğini. Efendim diyorlar ki 'Olur muymuş.' Sizin dünyadan haberiniz yoksa ne yapalım."

'ASKERLİK YAPTI MI'
Başbakan Erdoğan, sabah saatlerinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerliği kısaltmakla ilgili vaatlerini eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, 'CHP'nin Yaz tatilinde askerlik' projesiyle ilgili konuşması sırasında grup toplantı salonunda kahkahalar yükseldi. Kılıçdaroğlu'nun askerlik yaptığından endişe duyduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biri çıkıp meydanda sorduğunda hemen söylüyor 'Bedelli askerliği halledeceğiz'. Başka bir yerde soruyorlar 'Askerlik inecek mi' diye hemen 'İnecek' diyor. Biz devlet yönetiyoruz. Çok daha ileri gitti. 'Askerliği yaz tatiline alacağız'. Eğer tadında bir askerlik yapılacaksa bu yaz tatilinde yapılmaz. Yoksa askerlik yapmadı mı diye endişe etmeye başladım."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...