Yaz yağmuru can aldı

İstanbul ve Kocaeli'nde bugün sağanak yağış ve dolu yağdı. Birçok evi su bastı, araçlar trafikte mahsur kaldı, Kocaeli'nde yağmur suyu tahliye eden bir kişi elektrik akımına kapılarak öldü.

Haberler 05.07.2009 - 14:23

İstanbul Bakırköy'de şiddetli sağanak yağış ve dolu yağdı.

Bakırköy'de birçok ev ve işyerini su bastı, Zeytinburnu'nda hemzemin geçitte biriken suda mahsur kalan 3  araç itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Zor durumda kalan bir araca yardım etmek isteyen başka bir sürücü, çocuklarıyla birlikte suda mahsur kaldı. Sürücünün imdadına çevredeki bir kamyon yetişti.

Şiddetli yağmur yüzünden çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Bakırköy doğum hastanesinin acil servisi de su altında kaldı.

Yollarda kalan araçları itfaiye ekipleri ve vatandaşlar kurtardı.

Yağışlar Marmara'nın doğusunda da görüldü.

Kocaeli'nde bugün sabah saatlerinde yaklaşık yarım saat yağan etkili sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarını su bastı.

Yağmur suyunu işyerinden tahliye etmeye çalışan bir kişi elektirik akımına kapılarak öldü, dört kişi de yaralandı.

Olay Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Onur Müzikholü'nde meydana geldi. Şiddetli yağmur nedeniyle su baskınına uğrayan Müzikhol'ün sahibi Onur Çelik, çalışanlarıyla birlikte suyu tahliye etmeye çalıştı.

Ancak beş kişi bir anda elektrik akımına kapıldı. Kocaeli devlet hastanesine kaldırılan yaralılardan Onur Çelik kurtarılamadı, yaralılardan birinin de durumu ağır.

Kocaeli'nde zaman zaman doluya dönüşen sağanak nedeniyle trafikte de aksamalar yaşandı, bazı trafik levhaları devrilerek sürüklendi.

Sayfa Yükleniyor...