Yazıcı: Bir Bakan böyle mail atmaz

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı kendisinin ÖSYM’ye mail attığı iddialarıyla ilgili, “Bir Bakan böyle mail atmaz” dedi.

12.05.2011 - 13:53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın ÖSYM’ye mail atıp yiğeninin bir üniversiteye yerleştirilmesini iddiasıyla ilgili Bakan Yazıcı bir basın toplantısı düzenledi.

Yazıcı toplantıda şunları söyledi;

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu davranışı yaşını başını almış bir genel başkana yakışmıyor.

Ben Sayın Kılıçdaroğlu’ndan böyle bir durumu değerlendirirken araştırma yapmasını isterdim. Bu konuyu inceledikten sonra belli bir üslup ile söylemesini tercih ederdim. Onun gibi konuşabilirim ancak ben onun düştüğü yere inerek siyaset yapmayacağım.

Fakat, doğrudan doğruya şahsıma yönelik son değerlendirmeleri yüzünden bunu söylemek zorundayım.

Anlaşılan Sayın Kılıçdaroğlu çevresindeki 4-5 kişinin yönlendirmesiyle duyduklarını ulu orta kullanıyor. Bazen de bunları senkronize ediyor, kamuoyunu meşgul etmeye çalışıyor. Son olayda, e-mail olayı da budur.

Olay ilk çıktığında ben dönüp bakmadım. Hiç ilgilenmedim. Ayın 10’unda Hürriyet gazetesinde 'Burada bir Bakan' var değince ne oluyor dedik. Sahte belgeleri bulduk ve hemen avukatımı arayarak o gün dava açtırdım.

Emniyette Bilişim bölümü şimdi ilgileniyor. Eninde sonunda yakalanacak bunu yapan.

Ben açıklamamı yaptım, bu basın toplantısını da yapmayacaktım ancak bunun partinin bir projesi olduğunu gördüm. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu’nun özür dilemesini beklerdim. Spekülasyonları ve kendi hukukumu korumak ve kamuoyunu bilgilendirmek için bu basın toplantısını yaptım.

İnsanın kafası neyle dolmuşsa onu çıkarıp diğerlerini koyamaz.

Biz siyasete düzey getirdik. Artık projeler yarışsın istiyoruz ama kopyalama olmadan projeler yapılsın. Kadınlara para vereceğiz derken 8,5 yıldır bizim bunları yaptığımızı bilmeleri gerek.

Biz 6 kardeşiz ama benim bu yiğenim yok. Devlette o kadar çalışmış kişinin bir Bakan’ın böyle üslup kullanmayacağını bilmesi gerek.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...