Yazıcı: İşçilerle aramıza PKK girdi

Bakan Hayati Yazıcı, Tekel işçileriyle ilgili çalışma yaparken devreye provokatörlerin girdiğini savundu. Yazıcı, “İşe şeytan karıştı. PKK'lısı da dahil, bu işe fitne soktu” dedi.

Anadolu Ajansı 07.02.2010 - 18:05

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığının yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, Tekel işçilerinin eylemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Yazıcı, şöyle konuştu:

“Biz çalışmalara başladığımız dönemde, araya provokatörler girdi. İşe şeytan karıştı. PKK'lısı da dahil, bu işe fitne sokmaya başladı. Ve arkadaşlar eyleme başladılar.

En son Başbakanımızın görevlendirmesiyle, yeni bir çalışma yaptık. Bu çalışma sonucu ilkokul mezunu, lise, fakülte mezunu olarak kategorileri ayrılan işçilerin aylıklarına ortalama 100 TL zam yaptık. 10 ay olan çalışma sürelerini 11 aya çıkarttık. Yılda 10 gün olan izin haklarını 22 güne çıkarttık. 'Emekli olurken tazminatı ödensin' dedik. Elinizi vicdanınıza koyun, Türkiye'nin imkanları göz önüne alınarak değerlendirin.

İnsan olarak üzülüyoruz. İnşallah kötü bir şey olmaz. Olursa, onun sorumlusu sendika yöneticileridir, onları provoke eden bazı siyasi aktörlerdir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...