BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin öldüğü halikopter kazasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Kısa süre önce 'Yazıcıoğlu öldürüldü' açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, olayın açıklığa kavuşması için İncirlik Üssü'nü adres gösterdi.

Özdağ, kazasının nasıl ve ne şekilde meydana geldiğinin İncirlik Üssü'ndeki radarların incelenmesiyle net ve şeffaf bir şekilde ortaya çıkacağını iddia etti.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Appak köyünde bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Şükür Hayrı'na katılan Özdağ, yemeğin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Özdağ, helikopter kazasının soruşturma aşamasındaki bir konu olduğunu, çok fazla bir şey söylemek istemediğini, kazayla ilgili bazı ayrıntıların ortaya çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

''Kazanın olduğu andan itibaren 4 veya 6 dakika kadar o bölgedeki radarların arızalı veya kapalı olduğu söylenmekte. Eğer arızalıysa bu olayın uçuş güvenliği nedeniyle bütün dünyaya bildirilmesi gerekiyordu. Eğer kapatılmışsa, kim kapattı bu radarları.

En önemlisi İncirlik Üssü'ndeki radarlar açıktır. Bütün dikkatleri İncirlik Üssü'ndeki radarlara çekmek istiyorum. İncirlik Üssü'ndeki radarlar incelendiği takdirde bu olayın daha net bir şekilde, şeffaf bir şekilde ortaya çıkacağını tahmin ediyorum.''