Adana'da, Altın Koza etkinlikleri kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Yazlık Sinema Günleri''nin 15 Temmuz'da başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın arşiv desteğiyle düzenlenen etkinlik Merkez Park Amfi Tiyatro'da 15 Temmuz Perşembe günü, Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerindeki mahallelerde ise 20 Temmuz Salı günü başlayacak.

Etkinlik kapsamında bu hafta 'Kabadayı', 'Uçurtmayı Vurmasınlar', 'Kalbin Zamanı, 'Selvi Boylum Al Yazmalım', 'Umut' ve 'Hababam Sınıfı Güle Güle' izleyiciyle buluşacak.

Önümüzdeki günlerde ise, 120, Arabesk, Babam ve Oğlum, Beyaz Melek, Beynelmilel, Dondurmam Gaymak, Eşkiya, Filler ve Çimen, Gönül Yarası, Güneşe Yolculuk, İlk Aşk, Kızılırmak Karakoyun, Sultan, Sürü, Tatar Ramazan, Vizontele, Yol ve Zıkkımın Kökü, Aşk Geliyorum Demez, Çok Film Hareketler Bunlar, Deli Deli Olma, Eşrefpaşalılar, Gölgesizler, Güneşi Gördüm, Kaptan Feza, Mommo–Kızkardeşim, Mutluluk, Neşeli Hayat, Romantik Komedi, Ulak Usta, Veda ve Yahşi Batı filmlerinin gösterime sunulacak.

Film gösterimleri ücretsiz olacak.