Yengeç Oyunu

Üniversite tarih asistanı Asya, yanına beş yaşındaki kızı İpek’i de alarak, doğduğu şehre gelir. Kısa sürede iş bulan Asya, öğrencileriyle birlikte, sıra dışı bir projenin içinde bulur kendisini. Eski Osmanlı mahkemelerinin belgelerini inceledikleri sırada, herkesin ilgisini çeken bir cinayet vakasıyla karşılaşırlar. Osmanlı döneminde namus cinayeti kisvesi altında işlenen ve beraat kararı çıkmış bir cinayet davasıdır bu.

Haberler 03.04.2009 - 10:46

Ali Özgentürk'ün yeni filmi ''Yengeç Oyunu'' izleyicinin karşısına çıktı. Ayça İnci, Ayşe Kökçü, Melda Yılmaz, Ensar Kılıç, Özcan Varaylı, Sevgi Onat, Burcu Tutkun Oruç, Pelin Acar ve Devrim Özder Akın'ın rol aldığı filmde, ''küçük bir kentin ayakta kalmaya çalışan büyük kahramanları, özellikle de kadınları'' ele alınıyor.

Filmin konusu şöyle:
İstanbul üniversitelerinde tarih asistanlığı yapan Asya (Ayça İnci), yanına beş yaşındaki kızı İpek'i de alarak, kendine yeni bir hayat kurma umuduyla doğduğu şehre gelir. Kısa sürede üniversitede iş bulan Asya, kendisini, öğrencileriyle birlikte, hepsinin hayatlarını değiştirecek sıra dışı bir projenin içinde bulur. Eski Osmanlı mahkemelerinin belgelerini inceledikleri sırada, herkesin ilgisini çeken bir cinayet vakasıyla karşılaşırlar. Osmanlı döneminde namus cinayeti kisvesi altında işlenen ve beraat kararı çıkmış bir cinayet davasıdır bu. Asya ve öğrencileri günümüzde de benzerlerine sıkça rastlanan cinayetin asıl sebebini araştırırlarken, davanın hala hayatta olan taraflarından gelen zorluklarla birlikte, kendi hayatlarında yaşadıkları kişisel sorunları da çözmek için mücadele ederler.

Yönetmen: Ali Özgentürk
Oyuncular: Ayça İnci , Ayşe Kökçü , Melda Yılmaz , Ensar Kılıç , Özcan Varaylı , Sevgi Onat
Senaryo: Ali Özgentürk
Tür: Dram
Dil: Türkçe
Süre: 82 dk.

http://www.yengecoyunufilm.com/

Sayfa Yükleniyor...