Dünyanın teknoloji liderlerinden Samsung Electronics, Samsung Forum 2012’de ikinci nesil Samsung 9 serisi Dizüstü Bilgisayarının tanıtımını yaptı. Yeni 9 Serisi, Samsung'un dizüstü bilgisayar sektöründeki yaratıcı ustalığını ortaya koyuyor.

Harika tasarımlı, üstün kalitede ürünler arayan müşteriler için tasarlanmış olan yeni 9 Serisi dünyanın en ince ve en kompakt gövde yapısına sahipÜrünün benzersiz tasarımı ve yenilikçi mühendisliği üst sınıf dizüstü bilgisayarlar hakkındaki tüm genel algıları yıkıyor. Tüm bileşenler bu tek parçadan oluşan yenilikçi gövdeye sığdırılabilmesi için özel olarak üretildi.

Samsung Electronics IT Çözümleri Bölümü Müdürü ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seongwoo Nam şunları söyledi: "Yeni Samsung 9 Serisi Dizüstü Bilgisarlar Samsung'un hassas mühendislik ve tasarım konusunda ulaştığı en üst noktayı ifade ediyor. Yeni 9 Serisi bir yandan kendisinden önceki mirası ve özgünlüğü korurken, diğer yandan gereksiz öğeleri ortadan kaldırıyor. Yeni 9 Serisi’ninsahip olduğu gelişmiş aerodinamik tasarım Samsung'un en üst düzeydeki performansını ve işlevselliğini ortaya koyuyor."

Ustalık Tasarımla buluşuyor

Performanstan ve işlevsellikten ödün vermeden en üst düzeyde tasarıma ulaşabilmek için Samsung tasarımcıları ve mühendisleri 9.000 saati tasarım çizimi ve maket çalışması ve 24.000 saati de Ar-Ge çalışması olmak üzere toplam 33.000 saatlik çalışma yaptılar LED ekranı, klavye, anakart, kablolar, fanlar ve batarya gibi en temel parçalar 9 Serisinin ekstra ince, tek parçadan oluşan gövdesine sığabilmesi için özel olarak yeniden tasarlandı.

Ekranın kenar kalınlığını minimize etmek ve ekran boyutunu bir inç artırmak için Samsung'un MaxScreen teknolojisi kullanıldı. İlk defa Samsung 9 Serisi’nde sunulan dünyanın en ince ve en kompakt 15 inçlik premium dizüstü bilgisayarında, 15 inçlik pırıl pırıl bir ekran 14 inçlik şık birkasa içine sığdırılmış bulunuyor. Gerçek düz tasarımlı, 14,9 milimetre (0,58 inç) kalınlığında ve yalnızca 1,59 kg (3,5 lb) ağırlındaki yeni 15 inçlik 9 Serisi diğer mevcut 15 inçlik ince ve hafif dizüstü bilgisayarlara göre neredeyse %50 oranında daha kompakt bir yapıya sahip.

Yalnızca 12,9mm (0,5 inç) kalınlığında olan 13 inçlik 9 Serisi ise sadece 1,16 kg (2,6 lb) t ağırlığı ile önceki modelinden bile %28 daha küçük tasarımı ile ince ve hafif dizüstü bilgisayar sektöründe gerçek bir devrim yaratıyor. Yeni 9 Serisi’nin çizgileri ve kıvrımları, özel ve benzersiz stili ve geliştirilmiş aerodinamik tasarımda, buluşturuyor.

Kül Siyahı ana gövdenin yanlarının mat alüminyum olarak bırakılması şaşırtıcı bir kontrast oluşturmaktadır. Görsel mükemmelliğe ulaşmak için yeni 9 Serisi dizüstü bilgisayarlar kumlanmış görünümdedir ve kullanım kolaylığı için parmak izi tutmayan bir yüzeye sahiptir.

Üstün Performans

Ürünlerin gücü ve performansı 2. nesil Intel® Core™ i5/i7 işlemci, 4GBbellek ve 128GB/256GB SSD ile sağlanmaktadır. Samsung Fast Solutions'un çözümleriyle, yeni 9 Serisi ürünleri 9,8 saniyede açılmakta, Fast Start ile 1,4 saniyede uyku modundan normal çalışmaya geçmekte ve Fast Browsing ile 2 kat hızlı web taraması yapmaktadır. Diğer bir şaşırtıcı yenilik ise yeni 15 inçlik 9 Serisi’nin pil ömrünün 10 saate kadar uzamasıdır. %180 daha parlak HD+ SuperBright Plus yansımasız ekran dış mekanlarda bile net görüntü sağlar. Ayrıca, 160 derecelik görüş açısı konforlu bir izleme deneyimi sunar.

Otomatik ışık algılayıcısına sahip ekran ve arkadan aydınlatmalı klavye çevredeki ışık koşullarına uyum sağlayacak şekilde kendini ayarlar ve en karanlık ya da aydınlık ortamlarda bile maksimum kullanım kolaylığı için en uygun parlaklığı sunar.

Tasarımdan Gelen Kullanım Kolaylığı

Yeni 9 Serisi’nde bulunan geniş ve çok noktalı dokunma paneli kullanıcılara bir yandan daha iyi kontrol imkanı verirken diğer yandan da yanlışlıkla yapılan hareketlerin azaltılmasına yardımcı olur. Sahip olduğu cam kaplama ve görüntü algılayıcısı ile kolay ve hassas bir kullanım olanağı sağlar. Ayrıca, optimize edilmiş kablosuz performansı ile kullanıcı her yerden kolayca internete bağlanabilir.

Dizüstü bilgisayarınızın ayarlarını yapmak artık her zamankinden daha kolay. Samsung'un klavye kısa yollarını kullanarak tek tuşla çalıştırabileceğiniz ve basit işlevleri birkaç adımda ayarlayabileceğiniz Easy Settings özelliğini kullanarak Kontrol Panelini atlayıp dizüstü bilgisayarınızın kontrolünü elinize alın ve performansını en üst düzeye çıkarın. Easy Settings aynı zamanda Samsung'un yardımcı yazılımı ile birlikte çalıştığından 9 Serisi’nin performansı daha yüksektir..

Özel Aksesuarlar

Üst segment dizüstü bilgisayar aksesuarları konusunda giderek büyüyen talep karşısında Lüks İtalyan markası Valextra'nın işbirliği ile 9 Serisi için özel bir deri dizüstü bilgisayar çantası ile bir kılıf hazırlandı.

Valextra'nın başkanı Emanuele Carminati Molina şu ifadeleri kullanıyor: "Her zaman en iyi kalite ve kişiye özel hizmetler sunan özel bir marka olarak yeni Samsung 9 Serisi Dizüstü Bilgisayar için bu özel çantayı tasarlamış olmaktan çok mutluyuz. Valextra Premier dizüstü bilgisayar çantası sahibine gurur ve memnuniyet verecektir. Sürekli bir şıklık kaynağı olan Premium çanta %100 el yapımıdır ve yeni 9 Serisi’nin şık işçiliği ile lüks bir izlenim sunma kriterlerine mükemmel uyum sağlamaktadır." 

Detaylı bilgi için tıklayın.