Yeni anayasa için Şahin'den bir adım

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yeni anayasa çalışmaları konusunda siyasi parti grup başkanlarıyla telefonla bir irtibat kurmayı düşündüğünü söyledi.

Anadolu Ajansı 30.09.2010 - 10:42

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Aşiyan Koleji'nin eğitim-öğretim yılının açılışından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Amerikalılar ile yapılan toplantıda Irak sınırının taşınmasının gündeme geldiği belirtiliyor. Ne diyorsunuz?'' sorusunu Şahin, ''Bunlar çok hassas konular. Teknik bilgiye ihtiyaç hissediyorum. O bakımdan yapılanları veya yapılmak istenenleri devletimizin organlarından öğrenmeden TBMM Başkanı olarak her şeyi biliyormuş edasıyla bir değerlendirme yapmak uygun olmaz'' diye yanıtladı.

Şahin, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili gerekirse inisiyatif alabileceğine yönelik sözleri anımsatılarak, bu konuda girişimde bulunup bulunmadığının sorulması üzerine ''Dün imkan bulamadım. Bugün siyasi parti grup başkanlarımızla telefon yoluyla bir irtibat kurmayı düşünüyorum. Düşüncelerini almayı arzu ediyorum'' karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...