Yeni başlayanlar için Çizgibilim

Cep Kaynağı/Çizgibilim serisinin ilk iki kitabı, 'Zihin ve Beyin' ile 'Kuantum Teorisi' kitapçılarda.

14.09.2010 - 11:52

Yeni başlayanlar için Çizgibilim

Zor konulara kolay başlangıç için artık Cep Kaynağı / Çizgibilim serisi var. Serinin ilk iki kitabı, raflarda yerini aldı.

KUANTUM TEORİSİ
Bu kitap, bilimin en heyecan verici, en kışkırtıcı ve elbette ki en gizemli alanlarından birini mercek altına yatırıyor. Kuantum teorisiyle ilgili aklınıza gelen her türlü soruyu eğlenceli bir anlatımla cevaplarken, Schrödinger’in kedisinin diğer kedilerden farkını, atom-altı düzeydeki akıllı parçacıkları, bu yeni teoriye şüpheyle yaklaşan klasik fiziğin kaygılarını, buna karşılık kuantum teorisinin şaşırtıcı derecede tutarlı açıklamalarını bilim yazarı J. P. McEvoy’un dilinden ve ödüllü çizer Oscar Zarate’ın çizgileriyle anlatıyor.

ZİHİN ve BEYİN
Kafatasımızın içine istiflenmiş 1,3 kiloluk o elektrikli sünger nasıl oluyor da güzel bir manzaranın karşısında büyülenmemizi sağlıyor ve ardından “Eyvah!” diyerek yatırmamız gereken faturaları bize hatırlatıyor? Diğer bir deyişle, beyni oluşturan biyolojik doku nasıl oluyor da kültürümüzün “zihin” diye adlandırdığı aktiviteleri ortaya çıkarıyor? Profesör Angus Gellatly ve ödüllü sanatçı Oscar Zarate sizi zihnin, bilincin ve kişisel kimliğin doğasına, taptaze bir bakışa davet ediyor.

Serinin yayına hazırlanan diğer kitapları:
İzafiyet Teorisi
Mantık
Kaos
Eleştirel Teori
Felsefe
Psikoloji
Etik


Çizgibilim Serisi, kitapçılardan 12 TL’ye, internet yoluyla ntvyayinlari.com adresinden ve 212 304 08 92 numaralı çağrı merkezinden indirimli temin edilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...