Yeni hafta yağmurla geliyor

Türkiye Pazar akşamından itibaren yeniden yağışlı havanın etkisine girecek.

10.03.2012 - 10:41

Yeni hafta yağmurla geliyor

Hafta sonunda güneşli ve mevsim normallerindeki sıcaklıklar etkili olmaya devam edecek. Tüm yurt, Pazar akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girecek.

İstanbul'da poyraz bugünlerde sert eseceğinden dışarıda üşütebilir. Gökyüzü parçalı bulutlu. Pazar akşamdan itibaren ise 3 gün yağmur var.

Ankara puslu 7 derece. Yarın akşam başkent de yağmurlu.

İzmir 17 derece ama sert rüzgârla hava biraz serin hissedilecek.

Bursa parçalı bulutlu 7 derece.

Adana güneşli 20 derece.

BÖLGELERDE DURUM
Marmara'da bugün gökyüzü parçalı bulutlu. Edirne 10, Balıkesir 11 derece. Yarından gelecek yağmur salıya kadar sürecek. Sonraki günlerde poyraz hep sert eseceğinden hissedilen sıcaklık 5-6 derecelerde olacak. 

İç Anadolu bugün parçalı bulutlu ve sisli. Sivas 0, Konya 12 derece. Yarından itibaren 4 gün yağış var ama yağış lodosla geleceğinden sıcaklık yüksek olacak.

Ege'de hafta sonu sıcaklık yine yüksek ancak kuvvetlenecek rüzgârlar dışarıda daha serin havaya neden oluyor. Bugün gökyüzü az bulutlu. Yarından itibaren ise 4 gün yağmur bekleniyor.

Akdeniz'de sıcaklık çok arttı. Antalya 23 derece. Yarın Kıbrıs'ta sıcaklık 24 dereceye çıkacak. Ancak hafif yağmurlar da başlıyor.

Güneydoğu'da sıcaklık 15 dereceleri bulurken yarın hafif yağmur var.  

Doğu Anadolu'da bulutların dağılması havanın çok soğuk olmasına neden olacak. Erzurum gece -20 dereceye inecek. Van ise -9 derece.

Karadeniz en soğuk bölge. Giresun-Trabzon-Artvin boyunca sıcaklık 3 dereceye kadar inecek ve hafif kar yağışı görülecek. Bolu ise parçalı bulutlu 7 derece. Pazardan itibaren sıcaklık bu bölgede de 4-5 derece yükselecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...