Yeni iPhone sürümü 17 Mart'ta

Apple, iPhone ve iPod Touch modellerine ait işletim sisteminin yeni sürümünü 17 Mart'ta tanıtacağını duyurdu.

13.03.2009 - 12:04

Yeni iPhone sürümü 17 Mart'ta

Apple'ın yayınladığı bir bültene göre firma cep telefonu iPhone ve kişisel müzik çalarlarından iPod Touch için eş zamanlı geliştirilen yeni işletim sistemi iPhone 3.0 işletim sistemini önümüzdeki günlerde güncelleyecek.

iTunes üzerinden tüm kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılması beklenen yeni işletim sistemi, firma tarafından henüz doğrulanmayan haberlere göre önceki sürümlerde eksikliği büykü ölçüde hissedilen kopyala-yapıştır fonksiyonu ve kullanıcıların eksikliğini hissettiği MMS (Multimedya Mesaj servisi) desteğini de beraberinde getirecek.

Apple'ın California'da bulunan Cupertino merkez kampüsünde gerçekleştirilecek bir etkinlikle 17 Mart'ta önizlemesi tanıtılacak yeni işletim sisteminde olması beklenen yeni özelliklerden biri de, telefonların USB veya Bluetooth bağlantısı üzerinden modem olarak kullanılmasını sağlayan "tethering" desteği.

Geçtiğimiz Haziran ayında iPhone'un ikinci nesili iPhone 3G'yi pazara süren firma, 2008 yılı hedefi olan 10 milyonlık satış rakamını 13.7 milyonluk bir rakamla geçerek ekonomik krize rağmen oldukça iyi bir performans gerçekleştirdi.

Ocak ayında, iPhone ve iPod Touch platformları için geliştirilen Apple App Store isimli uygulama mağazasında satılan 500 milyon uygulama, Apple'ın iPhone modelinin ne kadar popüler olduğunu göstermesi açısından önem arz ediyor. App Store üzerinde satışta bulunan 15 bin uygulama var.

Yeni işletim sisteminin 17 Mart'taki tanıtımının ardından yayınlanması bekleniyor ancak, firma bu konuya bir açıklık getirmedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...