Şakayla karışık "Son zamanlarda kendimde değilim ve bunun suçlusu Marilyn." diyen Michelle Williams, sarışın ikonayı oynadığı 'My Week With Marilyn' adlı filminin çekimlerini sonunda bitirdi.

Rolü canlandırmaktan çok yaşadığını söyleyen aktris "Onunla birlikte yaşıyor gibiyim. Monroe'nun içine o kadar girdim ki onu tarafsız değerlendiremiyorum." diyor.

Film set işçilerinin başında bulunan yakışıklı Oxford mezunu Colin Clark ile Monroe'nun ilişkisini anlatıyor. Sanat tarihçisi Lord Clark'ın oğlu ve politikacı Alan Clark'ın kardeşi olan Colin'i Red at the Donmar'daki performansıyla ödül alan aktör Eddie Redmayne oynuyor.

Filmde bu ikiliye eşlik eden diğer rol arkadaşları da ilgi çekici isimler. Judi Dench Sybil Thorndike'ı, Dougray Scott Monroe'nun o dönemki eşi Arthur Miller'ı, Philip Jackson Monroe'nun korumasını ve Dominic Cooper Monroe’nun menajerini canlandırıyor.

Harry Potter serisiyle şöhrete kavuşan Emma Watson da filmde Clark'ın ilgisini cezbeden kostümcü asistanını oynuyor.

Fiziksel olarak ünlü sarışına çok benzeyen Williams, "Marilyn bende çok farklı. Onu anlamak için eğitim bile aldım." diyor
Fiziksel olarak ünlü sarışına çok benzeyen Williams, "Marilyn bende çok farklı. Onu anlamak için eğitim bile aldım." diyor


Michelle Williams rol ilk kez teklif edildiğinde reddetse de sonradan fazla direnemeyeceğini anlamış. "Marilyn bende çok farklı. Onu anlamak için eğitim bile aldım." şeklinde konuşan aktris her sahnede ayrı bir Monroe olması gerektiğini ve bunun bir oyuncunun dengesini bozduğunu ifade ediyor.