Yeni nesil e-kitap okuyucu

E-kitap piyasasının öne gelan markalarından Barnes&Noble, Şubat ayında yeni modelini piyasaya sürdüğü NookTablet’in ardından aydınlatmalı e-kitap okuyucusunu teknoloji dünyasına sundu.

Haberler 13.04.2012 - 13:19

Yeni nesil e-kitap okuyucu

NookTablet, 2011’de dünyada en çok satan ilk beş tablet bilgisayar arasında yer almış ve Amazon Kindle Fire’ın en büyük rakibi olarak belirmişti. 2012’ye hızlı giren Barnes&Noble, dün, GlowLight özelliği olan Nook Simple Touch e-kitap okuyucuyu tanıttı.


Barnes&Noble’ın amiral gemisi olan Nook Simple Touch’ın yeni modeli, tıpkı eski modelinde olduğu gibi 15,2 santimetre genişliğinde ekrana ve aynı iç donanıma sahip. Yeni model, sahip olduğu aydınlatma ve 240 gram daha hafif olmasıyla eskisinden farklılaşıyor.

Gece vakti ve ışığın yetersiz olduğu yerlerde okuma sorununu ortadan kaldıran LED ışık, yer aldığı çerçeve sayesinde tabletin her köşesine eşit olarak yayılıyor.

Nook Simple Touch’ın batarya ömrü ise ışıkları açık kullanıldığı sürece bir, kapalı olduğu sürece iki ay. Analistler, Sony Reader PRS-700BC’nin ardından aydınlatma sunan ikinci e-kitap okuyucu olan Nook Simple Touch’ın, piyasada Amazon’u iyice zorlayabileceğini düşünüyor. Mayıs ayında piyasaya sürülecek olan tabletin ABD’deki fiyatı 140 dolar olacak.

Sayfa Yükleniyor...