Yeni nesil iPhone'da 5MP kamera mı?

Apple firmasının 2010'un ikinci yarısında piyasaya süreceği iddia edilen yeni nesil iPhone modelinde 5 MP kamera ve yüksek çözünürlüklü ekran bulunacak.

Haberler 24.12.2009 - 15:14

Yeni nesil iPhone'da 5MP kamera mı?

Apple iPhone’un piyasadaki en yeni modeli olan 3GS’in satışları tam gaz sürerken, bir sonraki modelin detayları internete düşmeye başladı. 2010’ın ikinci yarısında çıkması muhtemel dördüncü nesil iPhone’ların 5 megapiksel kamerası ve daha yüksek çözünürlüklü ekranı olacak.


Engadget ve T3 sitelerinde yer alan haberlere göre, telefonlar için görüntü sensörü üreten Omnivison firması Apple’dan yüklü bir sipariş almış. İnternetteki dedikodu grubunun bir bölümü bunu 'iPhone 4’lerde 5 MP kamera olacağı şeklinde yorumlarken, bir grup da siparişin uzun süredir sözü edilen Apple internet tablete ait olabileceği kanısında.

İlk ihtimal doğru çıkarsa, büyük olasılıkla kameranın yanında bir de flaş çözümü sunulması gerekecek. Yorumcuların hiçbiri görüntülü görüşme için ön yüze bir VGA kamera eklenmesi ihtimalinden bahsetmiyor.

‘iPhone 4’e atfedilen bir diğer özellik de ekranının hi-res olacağı. Dayanak ise Apple firmasının bazı usta uygulama (apps) üreticisi firmalarla temasa geçip, yüksek çözünürlüklü uygulamalar üzerinde çalışmaya başlaması. Ancak bu bilgilerin de pekala internet tablete ait olabileceği belirtiliyor.

Apple’ın Ocak 2010’da düzenlenmesi planlanan lansman toplantısında bu ürünlerin bir veya ikisine ait prototipleri göstermesi bekleniyor. Son dakika sözü de, Apple’ın babası Steve Jobs’ın, önüne konan son internet tablet prototipinden “son derece memnun” olduğu yönünde.

Bu arada fotoğraftaki 'iPhone', açıklanmış bir konsept olmayıp, becerikli iPhone-severlerin tasarımsal tahminlerinden biridir.

iPhone’da ntvmsnbc artık daha keyifli

Sayfa Yükleniyor...