Yeni sanat fuarı: ArtInternational Istanbul

Uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational Istanbul, 15 Eylül’de Haliç Kongre Merkezi’nde başlıyor. Dünyaca ünlü galerilerin katılacağı fuarın artistik direktörlüğünü ise Stephane Ackermann üstleniyor.

Haberler 08.04.2013 - 20:00

Yeni sanat fuarı: ArtInternational Istanbul

, Orta Doğu ve ötesine odaklanan, koleksiyonerlere uluslararası çağdaş sanata rakipsiz erişim imkânı yaratmayı ve evrensel sanat toplumunu birbirine bağlamayı amaçlayan ArtInternational Istanbul, 15 - 18 Eylül tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Dünyanın önemli sanat fuarlarındaki ortaklıklarıyla tanınan Angus Montgomery ile Türkiye’nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden İnterteks’in işbirliğiyle yapılacak fuar, güncel sanat tutkunlarının yeni ilgi odağı olacak.

Artistik direktörü Ackermann
Programında pek çok ünlü sanatçı ve galeri barındıran ArtInternational Istanbul’un artistik direktörlüğünü de, uzun yıllar İstanbul’un güncel sanat kültürünün en etkili isimlerinden biri olan Stephane Ackermann üstleniyor. Son iki senedir Contemporary Istanbul’da aynı görevi yürüten Ackermann, bu yıldan itibaren ArtInternational Istanbul’un artistik direktörü olacak.

Özel tasarım teknelerle ulaşım sağlanacak
15 - 18 Eylül tarihleri arasında yapılacak ArtInternational Istanbul’un mekânı ise Haliç Kongre Merkezi. İstanbul’un tarihsel bölgelerine bakan eşsiz manzarasıyla özellikle uluslararası konukları baştan çıkaracak bu mekâna fuar boyunca özel servisler düzenlenecek ve ziyaretçiler fuar alanına sanatçılar tarafından özel tasarlanmış teknelerle ulaşacaklar.

Sayfa Yükleniyor...