Yeni ThinkPad KOBİ'lere aşık!

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen yeni ThinkPad Edge serisi, artık sadece dayanıklılığı ile değil güzelliğiyle de övgü toplayacak.

02.03.2010 - 15:36

Yeni ThinkPad KOBİ'lere aşık!

Sağlam, güçlü ve kullanışlı biliriz ama tasarımına, kasasına bir türlü ısınamamışızdır. Firma da öyle düşünüyor olsa gerek ki ThinkPad dizüstü bilgisayar ailesine yeni eklenen Edge serisinde çarpıcı bir yenilenmeye gidilmiş.

Lenovo’nun bugün tanıttığı ThinkPad Edge serisi, firma açıklamasına göre esasen üretim ve istihdamın lokomotifi olan küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefliyor. Ancak bize kalırsa tasarım da ciddi bir cazibe söz konusu bu sefer.

KOBİ’lerin uzun yıllar sürecek sorunsuz ve ekonomik bilgi işlem ihtiyacına seslenen yeni seri seri, garanti güncellemesi, kaza hasarı koruma hizmeti, şifre yöneticisi, sistem güncelleme, erişim bağlantıları, aktif koruma sistemi ve güç yöneticisi gibi özelliklere sahip.

Firma, parlak kırmızı ve siyah olmak üzere iki kasa renginde ve ilk olarak 13.3 inç ekran boyutuyla Türkiye’de tüketicinin karşısına çıkıyor. Cihazda Intel Core 2 Duo SU7300 1.3 GHz işlemci ve Windows 7 işletim sistemi bulunuyor. Zamanla 15-17 inç aralığında modeller de piyasaya sürülecek.

Edge serisi, WiFi ve opsiyonel olarak Bluetooth, 3G WWAN ve WiMAX olmak üzere kablosuz bağlantı çözümleri sunuyor. Skype yazılımı ve yüksek ses kalitesi sunan hoparlörler, internet üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmeleri keyifli kılacaktır.

Firma bültenine göre 13 inç’lik modeller 620–1.090 ABD doları + KDV aralığında fiyat etkiketi taşıyacak.

Edge serisiyle birlikte tanıtılan mini dizüstü X100e de kırmızı ve gri renklerde geliyor. Basın toplantısında ‘bir netbook’ olmadığı özellikle vurgulanan X100e, ‘giriş seviyesindeki ilk profesyonel taşınabilir bilgisayar’ olarak lanse edildi. 11.6 inç’lik LED HD ekrana sahip cihaz sadece 1.4 kg ağırlığında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...