Müzik ve ev sinema ses sistemlerinin usta ismi Harman Kardon, kocaman bir ev hoparlör serisiyle yılbaşına hazırlanıyor. Kullanılacak salonun ebatına uygun farklı seçeneklerde çıkarılan HKTS serisi, üst fiyat kategorisinde iddialı bir yer talep ediyor.

HKTS 9, HKST 16, HKTS 20 ve HKTS 30 modellrine son olarak HKST 60 eklendi. 5+1 kanallı, bir çift sürücü merkez kanal hoparlör, dört adet uydu hoparlör ve güçlü (200W) subwooferdan oluşuyor. Bir önceki seriye göre subwoofer ve diğer hoparlörlerin çanakları tasarım olarak daha ufak. Ancak alınan ses performansı daha iyi.

Yeni seride yer alan HKTS 60, 2010-2011 yılın en iyi ürünü seçilerek EISA ödülü almaya hak kazandı. Evinde bir BluRay oynatıcı veya PlayStation gibi görüntü ve seste HD farkını yaşatan bir oynatıcı varsa, film izlerken zevkinize zevk katmak mümkün.

Diğer Harman kardon'larda olduğu üzere üst seviyedeki bu setin fiyatı da ilk başta biraz yüksek gelebilir. Sadece film değil, müzik CD'leri veya MP3'lerin de hakkını verebilecek set, tasarım ve kullanım zevki açısından şüphesiz ki üstlerde. Gerisi bütçenize kalmış.