Yeni yıla soğuk havayla gireceğiz

Yeni yıla İstanbul, Ankara ve İzmir açık ama soğuk havayla girecek. Ülkenin doğusuna ise yılın son günü kar gelecek.

Haberler 27.12.2010 - 12:14

Yeni yıla soğuk havayla gireceğiz

Sıcaklıklar bugün de ortalamanın çok üstünde olacak. Lodos nedeniyle hava ılık. Yarın önce Trakya ve Marmara soğuk havanın etkisine giriyor.

Sıcaklıklar hafta ortası bugünkü değerlerinden 10 derece daha düşük olacak. Soğuk beraberinde kar da getirecek ama kuvvetli değil hafif ve orta kuvvetli kar yağışları olacak.

Yarın akşam Kırklareli'de; Çarşamba akşamı Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bolu, Afyon, Kütahya; gece ise Ankara'da çok uzun sürmeyecek kar yağışları bekleniyor.

Perşembe günü yağışlar batıda sona erecek yerini soğuk ve ayaza bırakacak. Aynı gün İç Anadolu'da hafif; Çorum, Tokat, Yozgat arasında daha kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

31 Aralık'ta Doğu Anadolu Bölgesi ile Gümüşhane ve Bayburt kar yağışlı. Tüm batı ve iç kesimlerde ise parçalı bulutlu ve açık bir hava olacak ama ayaz var, sıcaklık İç Anadolu'da yeni yıla girerken sıfırın altına inecek.

ÜÇ BÜYÜK İLDE DURUM
İstanbul yarın soğumaya başlıyor yine yağmur var. Sıcaklık 10 derece olacak. Çarşamba günü yağış çok zayıf ama gece çok hafif te olsa kar yağabilir, sıcaklık 5 dereceye inecek. İstanbul'da 31 Aralık akşamı gökyüzü açık ama çok soğuk, sıcaklık akşam 3-4 derece olacak, rüzgar ise hafif esecek.

Ankara'da Çarşamba gecesi ve Perşembe sabahı kar bekleniyor ama sonrasında kesilecek. Perşembe'den itibaren hava açarken kuvvetli ayaz başlayacak. 31 aralık akşamı hava açık sıcaklık 0 derece.

İzmir yarın yağmurlu ılık. Çarşamba'dan itibaren ise açık ama soğuk olacak. 31 Aralık akşamı sıcaklık 8 derece.

Yılın son günü Antalya Adana ve Kuzey Kıbrıs’ta soğuyacak ancak yağış beklenmiyor.

Sayfa Yükleniyor...