Yerel seçimde ittifak tartışması | "Güç birliği olmadan kazanılmaz"

İYİ Parti yerel seçimde ittifak yapılmayacağını açıkladı, ancak Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'den dikkat çeken mesajlar geldi. Bahadır Erdem "Güç birliği yapmadan seçim kazanılmaz." dedi.

Yerel seçimde ittifak tartışması | "Güç birliği olmadan kazanılmaz"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem, ittifak sisteminin ülkeye yaramadığını, demokrasiye zarar verdiğini söyledi.

"Ancak bugün için ortada kapı gibi duran gerçek güç birliği yapmadan ülkede hiç bir seçimin kazanılanayacağıdır." diyen Erdem, Cumhur İttifakının devam ettiğini hatırlatarak, "Hal böyle olup, Cumhur İttifakı gerçeği sona ermedikçe önümüzdeki yerel seçimlerde de güç birliği olmadan büyük şehirlerde seçim kazanmak mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Erdem, "Muhalefeti cezalandırmak için oy atmaya gitmeyecek olan 'muhalif seçmenin psikolojisi' düşünülerek hareket edilmez ise yerel seçimlerde de sonuç değişmez." dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel İdare Kurulu'nun (GİK) ardından düzenlediği basın toplantısında yerel seçimlerde İYİ Parti'nin 81 ilde kendi adaylarını göstereceğini açıklamış, İmamoğlu ve Yavaş'ın karşısına aday çıkarıp çıkarmayacakları sorusuna da yanıt vermişti.

Zorlu, İmamoğlu ve Yavaş'ın karşısına aday çıkarıp çıkarmayacaklarına ilişkin soruya, "GİK toplantısı sonucu hazırlanan metin çok açık. Bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan azade bir biçimde metni olduğu gibi okuduğunuzda her şey çok net. İnşallah İYİ Parti yerel seçimlerin parlayan yıldızı olacak." yanıtını vermişti.

Zorlu, bu kararın oy birliğiyle alınıp alınmamasına ilişkin soruyu da "Birkaç arkadaşımızın farklı görüşleri oldu. Yüksek ölçüde oy çokluğu diyebiliriz." şeklinde yanıtlamıştı. 

Sayfa Yükleniyor...