Yeşil İş Konferansı

Yeşil İş Konferansı'nda  sürdürülebilirlik ve düşük karbon ekonomisine geçişte, iş dünyasında son gelişmeler, yenilikler, uygulamalar, kanunlar, standartlar, teşvikler masaya yatırılacak.

29.09.2011 - 07:35

Yeşil İş Konferansı 6-7 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Swiss Otel'de gerçekleşecek.


Konferansta 80’den fazla konuk konuşmacı, gezegenimizin ve iş dünyasının sürdürülebilir geleceğini ilgilendiren en önemli konuları, 40’ın üzerinde oturumda çeşitli uygulama örnekleriyle interaktif şekilde ele alacak.

Alan AtKisson ve Marc Alt ile birlikte, sürdürülebilir inovasyonun dünyadaki önemli liderlerinden Martin Charter, günümüzün en önemli girişimcilik modellerinden yeşil girişimciliğin uzmanı Dr. Fernando Casado ve sürdürülebilir tüketim ve müsteri davranışları trend uzmanı Jody Turner konferansın önemli konuşmacıları arasında yer alıyor.

Bu yıl özel sektör, STK ve devlet olarak 70’i aşan çözüm ortağı ile konferans geniş bir platforma ulaşıyor.

Daha önceki yıllarda ‘Yeşil Tesisler Konferansı’ adını taşıyan, bu yıl ilk kez Yeşil İş Konferansı başlığı altında düzenlenecek olan etkinlikte; sürdürülebilirlik ve düşük karbon ekonomisine geçişte, iş dünyasında son gelişmeler, yenilikler, uygulamalar, kanunlar, standartlar, teşvikler, mali ve mali olmayan riskler ve fırsatlar masaya yatırılacak.

Yeşil İş Konferansı, sürdürülebilir iş dünyasında tüm tarafları; karar vericileri, endüstri ve sektör temsilcilerini, yatırımcıları, yenilenebilir enerji yatırımcılarını, finans kuruluşlarını, yöneticileri, tedarikçileri, tasarımcıları, pazarlama uzmanlarını, teknik uzmanları, uygulayıcıları, devlet kuruluşlarını, karbon tedarikçilerini, danışmanlarını, global karbon piyasalarının temsilcilerini, ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi; tüm yenilikleri, uygulamaları, projeleri ve ürünleri paylaşmayı hedefliyor.


Konferansta bu yıl Türkiye’nin çok önemli Yeşil İş Liderleri de yer alıyor. Konferasın diğer önemli uluslararası konuşmacıları arasında; Türkiye’de karbon hesaplamalarında çok kullanılan standartın, İsviçre merkezi Gold Standard Vakfı’nın Genel Müdürü Adrian Rimmer; global bir denetim, vergi ve danışmanlık şirketi olan KPMG’nin CCS Direktörü Richard Betts; şirketlere,; MIT Gayrimenkul Merkezi Başkanı Prof. Dr. Tony Ciochetti ve Münih Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gerhard Hausladen bulunuyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...