Yeşil'in dosyadaki son görüntüleri kayboldu

Diyarbakır'da 3 yıl önce gönderilen bir ihbar mektubunda yer alan ve içerisinde Yeşil'e ait görüntülerin bulunduğu iddia edilen CD'nin kaybolduğu bildiriliyor.

Yeşil'in dosyadaki son görüntüleri kayboldu

Oğlu Murat Yıldırım tarafından kaleme alınan "Kod adı Yeşil" adlı kitapla yeniden gündeme gelen Mahmut Yıldırım'la ilgili yeni bilgiler var.

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde görev yapan ve adı gizli tutulan bir polis memurunun 2006 yılında Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Muammer Özcan'a bir ihbar mektubu gönderdiği ortaya çıktı.

Mektupta, Mahmut Yıldırım'ın yanında üç kişiyle birlikte Ankara plakalı bir araçla Tuzluca'da bir haftaya yakın süre kaldığı ve ardından Iğdır üzerinden Nahcivan'a geçtiği belirtiliyor.

Savcılık kayıtlarında, polis memurunun ihbar mektubuyla birlikte Yeşil'in görüntü ve fotoğraflarının da bulunduğu bir CD de gönderdiği bilgisi yer alıyor. Ancak savcılık kayıtlarında gözüken cd şimdi bulunamıyor.

Savcılığın araştırmasında ihbar mektubunu gönderen polisin isminin de sahte olduğu anlaşıldı.

'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, Susurluk kazasının meydana geldiği 3 Kasım 1996 yılından bu yana kayıp. Yaşadığı ya da öldüğü bilinmeyen Yıldırım'ın adı yüzlerce faili meçhul cinayetle birlikte anılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...