Yetenek Kampı'ndan perdeye

2011 yılında Canlandıranlar Yetenek Kampı desteği ile üretilen kısa filmlerin ilk gösterimi Santralistanbul'da gerçekleştirilecek.

Haberler 21.02.2012 - 15:52

Yetenek Kampı'ndan perdeye

Canlandıranlar Yetenek Kampı, canlandırma sinemasına yeni yetenekler kazandırmak için film üretimini sürdürüyor. 2011 yılında Canlandıranlar Yetenek Kampı desteği ile üretilen kısa filmlerin ilk gösterimi santralistanbul sinema salonunda, 29 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Seçilmiş projeler arasından tamamlanmış üç filmin yönetmenine Elma Bilgisayar sponsorluğunda ödül verilecek.

Yeni filmlerin yanı sıra gösterimde 2010’da üretilen yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallerde ödül kazanmış veya festivallerin programlarında yer almış, geçen yılın filmlerinin de gösterimleri yapılacak.

Gösterimde yer alacak yeni filmler Hakan Berber’den ‘Kız Çocuğu’, Özgül Gürbüz’den ‘Kusursuz Hayat’, Işık Dikmen’den ‘İçine Kaçan Kız’, Jordana Maurer’den ‘Geçiş’, Deniz Öcal’dan ‘Obse-sev’. Gösterimde yer alacak geçen yılın filmleri ise İdil Ar’dan ‘İstanbul’, Melis Bilgin’den ‘Tetrist’, Dilara Polat’tan ‘İstanbul Martısı’ ve Nurbanu Asena’dan ‘İstanbul’da Sıradan Bir Gün’.

Berat İlk’in tasarlayıp hayata geçirdiği Canlandıranlar Yetenek Kampı, animasyon eğitimini ve üretimini kapsıyor, kar amacı gütmüyor ve katılımcılara animasyon konusunda bir alt yapı kazandırırken onları piyasadaki şirketler ile bir araya getirerek, alanlarının profesyonelleri ile tanışma ve çalışma olanağını sağlıyor.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın 2011 yılı jürisinde Zeynep Özbatur Atakan, Yamaç Okur, Sevin Okyay, Ömer Ahunbay ve Görkem Yaşayan bulunuyordu.

İlki, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında gerçekleştirilen Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın bu seneki destekçileri ise yine üniversiteler ve yapım şirketlerinden oluşuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi ile Sinefekt, Anima, Canlandırma Servisi ve Dirty Cheap Creative yapım şirketlerinin yanı sıra medya sponsoru e2 kanalı, basın sponsoru Radikal gazetesi, 35 milimetre sponsoru Kodak ve ödül sponsoru olarak Elma Bilgisayar Canlandıranlar Yetenek Kampı’nda yer alıyor.

Canlandıranlar Yetenek Kampı desteği ile üretilen filmler ve yönetmenleri hakkında daha fazla bilgi için: canlandiranlar.com

Sayfa Yükleniyor...