Yeter ki Allianoi korunsun

Tarkan, Allianoi'ye de yardım eli uzattı. Sanatçı antik kentin korunması hakkında, "Keşke olduğu gibi korunsa, kazılarak ortaya çıkarılsa ve bir turizm beldesi haline getirilse" dedi.

12.09.2010 - 13:06

Yeter ki Allianoi korunsun

İlk kez ntvmsnbc'nin duyurduğu "Allianoi'yi kurtaracak proje" haberine bir destek de Tarkan'dan geldi. Tarkan, Bergama yakınlarındaki Roma İmparatorluğu döneminden kalma Allianoi antik kentinin Horasan harcı ile korunması konusunun gündeme getirilmesine ilişkin, "Keşke kent olduğu gibi korunsa, kazılarak ortaya çıkarılsa ve bir turizm beldesi haline getirilse" dedi.


Bu akşam vereceği bayram konseri için KKTC'ye giden Tarkan, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bergama yakınlarındaki Roma İmparatorluğu döneminden kalma Allianoi antik kentinin Horasan harcı ile korunması konusundaki düşünceleri sorulan Tarkan, "Keşke kent olduğu gibi korunsa, kazılarak ortaya çıkarılsa ve bir turizm beldesi haline getirilse. Horasan harcı ile korumada herhalde barajın ortasında bir ada gibi kalacak sanıyorum. Korunsun da nasıl olursa olsun, yeter ki korunsun. Kültürel mirasımızı ve değerlerimizi korumamız lazım. Ülkemizi ülke yapan böyle yerlerdir" diye konuştu.

Tarkan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Allianoi konusunda kendisine verdiği desteği nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de "Çok pozitif buluyorum ama sonunun getirilmesi lazım. Aslında her şey icraata bakıyor. Sayın Bakan'ın bana destek olması ve arka çıkması çok hoşuma gitti. Sonuçta ne yapıldığı önemli. Sadece sözde değil, uygulamada da aynı şey olursa daha da mutlu olurum" dedi.

Tarkan, başka bir soru üzerine, yarın Türkiye'ye döneceğini bildirdi. Tarkan, oyunun ne olduğunun sorulması üzerine de "Yorum yok, yarın belli olur" karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...